Ülkücüler konsoloslukları karıştırdı

Ülkücüler konsoloslukları karıştırdı
Ülkücüler konsoloslukları karıştırdı
Rusya'yı protesto etmek isteyen Ülkü ve Alperen Ocakları'ndan bir grup Hollanda Konsolosluğu'na da tepki göstererek, yumurta attı. Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom, resmi Twitter hesabından "Kızgın Türk göstericiler, komşumuz Rusya yerine bize yumurta attı" ifadelerini kullandı.

RADİKAL - Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları'na bağlı bir grup Rusya'nın Suriye'nin kuzeyindeki Bayırbucak Türkmenleri'nin bulunduğu bölgedeki şehirlere yaptığı hava operasyonlarını protesto etmek istedi. Fakat göstericiler aynı cadde üzerinde bulunan Hollanda Konsolosluğu ile Rusya Konsolosluğu’nu karıştırdı ve Hollanda Konsolosluğu önünde Rusya'ya tepkilerini dile getirdiler.

 Often angry Turkish demonstrators mistake us for our close neighbors (Russian Consulate).Like tonight, throwing eggs pic.twitter.com/91ltg7yjf6

'ÖFKELİ TÜRK GÖSTERİCİLER KOMŞUMUZLA BİZİ KARIŞTIRIYORLAR'

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom konuyla ilgili olarak attığı tweet’te, “Öfkeli Türk göstericiler sık sık bizi yakın komşularımızla karıştırıyor (Rusya Konsolosluğu). Bu gece olduğu gibi, yumurta atıyorlar” ifadelerini kullandı. Konsolosun attığı bu tweet bugün saat 12:45 sularında 1.000’in üzerinde paylaşılmıştı.

Bu arada yürüyüş esnasında iki grup arasında önden gitme sebebiyle kısa süreli tartışma yaşandı. (DHA)