Ülkücülerden, MHP'li başkana siyah çelenk

Ülkücülerden, MHP'li başkana siyah çelenk
Ülkücülerden, MHP'li başkana siyah çelenk
Fethiye Belediye Başkanı MHP'li Behçet Saatcı'nın 'Kürtçe' ve 'Türkçe' Kurban Bayramı mesajı nedeniyle partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından, Ülkü Ocakları üyesi bir grup, dün akşam Fethiye Belediye binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Ülkü Ocakları üyelerinin Fethiye Belediyesi önüne siyah çelenk bırakacağı haberi üzerine polis ekipleri bina önünde saatler öncesinden güvenlik önlemi aldı. Belediye personeli ve vatandaşlarla karşı karşıya gelmek istemeyen Ülkü Ocakları üyeleri, çelenk koymak için akşam saatlerini bekledi. Muğla'dan gelen üyeler, Fethiye Ülkü Ocakları üyeleriyle birleşerek saat 19.30 sıralarında belediye önüne geldi.

Oral Çalışlar yazdı. "MHP'li Başkan: Qurban Bayramınız piroz be..."Eylemden önceden haberdar olan Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın talimatı üzerine gruba, belediye güvenlik görevlilerince müdahalede bulunulmadı. Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Cemil Gürbüz, eylem sırasında cep telefonuyla konuştuğu kişiden aldığı talimatları sürekli gruba aktardı. Belediye binası önüne siyah çelek bırakan grup, daha sonra 'Bozkurt işareti' yaparak fotoğraf çektirdi.


'GENEL MERKEZİN TALİMATI ÜZERİNE GELDİK'

Burada açıklama yapan Cemil Gürbüz, parti tüzüğüne aykırı hareketten dolayı Behçet Saatcı hakkında soruşturma başlatıldığını hatırlatarak, MHP Genel Merkezi'nin talimatı üzerine belediye önüne siyah çelenk bırakmak için Muğla'dan Fethiye'ye geldiklerini söyledi. Son sözü genel merkezin söyleyeceğini belirten Gürbüz, "İnşallah hayırlı bir karar çıkar. Bizler herkesin malumu olduğu konudan dolayı buraya geldik. Çelengi bırakıp belediye binası önünden ayrılacağız" dedi.

Kürtçe-Türkçe 'tek dil' pankartına MHP'den ihraç istemi!'BURASI BDP 'Lİ BELEDİYE Mİ?'

Grup üyeleri açıklamadan sonra 'Ülkücü hareket engellenemez' diye slogan atarak binanın önünden ayrıldı. Grup dağıldıktan sonra belediye görevlileri siyah çelengi alarak belediye binası içine götürdü. Bu sırada belediyenin önünden geçenler yaşananlara tepki göstererek, 'Burası BDP'li belediye mi?' diye bağırdı. Bağıran vatandaşı polis ve belediye personeli sakinleştirildi. Yaşananların ardından Ülkü Ocakları üyeleri ile Behçet Saatcı taraftarlarının karşı karşıya gelmemeleri için ilçede güvelik önemleri artırıldı.


SAATCI, PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI


Başkan Behçet Saatcı ise Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde belediye personeli ve vatandaşlarla bayramlaştı. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı bayramlaşma töreni belediye bandosunun konseriyle başladı. Etkinlik, Başkan Saatcı ve belediye personelinin taklitlerinin yer aldığı tiyatro gösterisiyle devam etti. Başkan Saatcı, kendi taklidini kahkahalarla izledi.

Fethiye Belediyesi'nden Kürtçe-Türkçe, tek dil mesajı!'FETHİYELİLER SIKILMADIYSA, HİÇ KİMSE ENGEL OLAMAZ'

Gösterinin ardından sahneye çıkan ve oyunculara övgü yağdıran Başkan Saatcı, partisinden ihraç konusu gündemdeyken böyle bir rahatlamanın iyi geldiğini söyledi. 15 yıldan bu yana belediye başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Saatcı, "Şayet, saygıdeğer Fethiyeliler bizden sıkılmadıysa, bir 5 yıl daha onlara hizmetkârlık etmemize hiç kimse engel olamaz. Yeter ki Fethiyeliler bu anlamda irade buyursunlar. Biz hep beraber Fethiyelilere hizmet etmeye hazırız" diye konuştu.


10 AYDIR KAN AKMIYOR
Konuşmasında 10 aydır ülkede kan akmadığını da vurgulayan Başkan Saatcı, şunları kaydetti: "Ülkemize 10 aydır şehit cenazesi gelmemesinin rahatlığını yaşıyoruz. Gönül arzu ediyor ki ülkemizin değerlerinden taviz vermeden bu barış havası, konuşarak problemleri halletme alışkanlığı bütün ülkeye yayılsın ve problemlerimizi konuşarak medeni insanlar gibi çözmeye çalışalım. Bizler insanlarımıza hizmet vermenin, hizmeti verdiğimiz kesimden haz almanın keyfini hep beraber yaşıyoruz. Bu keyif almanın, heyecanın bittiği an biz bu işi bırakırız. Ancak ne sizin gözlerinizde ne de şu an bizde daha bu işin bitmediğini ben görüyorum. Bizler çıktığımız bu yolda tamam diyene kadar gittiğimiz yere kadar gideceğiz."

Başkan Saatcı Kültür Merkezi çıkışı personeli ve vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma sırasında uzun kuyruklar oluşurken, Saatcı törene katılanlarla tek tek toklaşarak bayramlarını kutladı. (dha/Ergün TOS)