Ülkücülerin Akit gazetesi önündeki 'Atatürk protestosu'nda silah sesleri yükseldi

Ülkücülerin Akit gazetesi önündeki 'Atatürk protestosu'nda silah sesleri yükseldi
Ülkücülerin Akit gazetesi önündeki 'Atatürk protestosu'nda silah sesleri yükseldi
Sosyal medyada 'akitgazetem.com' hesabından yayımlanan ve Atatürk'e hakaret içeren fotoğraflar nedeniyle protesto gösterisi yapmak isteyen ülkücü grup Akit gazetesinin önüne geldi. Protesto sırasında silah sesleri yükseldi. Göstericiler gazete binasından kendilerine ateş açıldığın belirtiyor.

İSTANBULYeni Akit gazetesi, sosyal paylaşım sitelerinde "akitgazetem.com" hesabından yayımlanan Atatürk 'e hakaret içeren fotoğraflar nedeniyle protesto edildi. Akşam saatlerinde gazetenin Halkalı'daki binası önünde toplanan ülkücü bir grup gazete aleyhine sloganlar attı. Grup içindeki bazı kişiler ise gazete binasına yumurta ve taş fırlattı. Olay esnasında binanın bazı camları kırılırken, gazeteye ait araçlar da hasar gördü. BU esnada yaşanan bir arbede sırasında birden silah sesleri yükseldi. Protestocular ateşin gazete binası içinden kendilerine doğru açıldığını söyledi.

Başlangıçta olay yerinde bulunan az sayıda polis olayları yatıştırmakta güçlük çekerken daha sonra takviye kuvvetler gazete önüne geldi. Çevik kuvvet ekiplerinin yanı sıra zırhlı polis araçları ve TOMA'lar da gazete önünde hazır bekletildi. Protestocular gecenin ilerleyen saatlerinde gazete önünden ayrıldı.

Polisin güvenlik amacıyla gazete önünde bekleyişi sürüyor.

Bu arada, Yeni Akit gazetesi yetkilileri, Atatürk'e hakaret içeren fotoğrafların yayımlandığı "akitgazetem.com" isimli hesabın gazetelerinin resmi hesabı olmadığını bildirdi.

(AA - CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/127259112725915

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  seçim yaklaşıyor - user963288

  her dönem olduğu gibi seçim önce halkı galeyana getirip oy toplamak

  Amaç ülkede GERİLİM oluşturmak.. - user934512

  Oyuna gelmeyin.. Her eylemin içinde ajanlar var.. Amaç GEZİ olaylarında olduğu gibi AKP tabanını birleştirmek, oy devşirmek! Bir OY uğruna ne canlardan olduk, artık yeter..

  Dalga mı geçiyorsunuz? - esiroglu

  whois kaydını sorgulayınca akitgazetem.com internet sitesi 15.01.2015'de satın alınmış. HEBEI GUOJI MAOYI (SHANGHAI) LTD adlı bir şirket adına. Hangi gün yayın yapıpta Atatürke hakaret içeren fotoğraf yayınlamış.

  Akit - New User

  Gaza gelmeye müsait ne kadar çok tip varmış meğer. Diğer taraftan da akit zaten "gazete olarak değerlendirilebilir mi?" tartışılır. Bir de çakması çıkıp, aynı çizgide haberler yapmışmış falan filan. Mevzu ise basit hesaplar, bu tip çarpık beyinlerin zorla empati yaptırıyormuş gibi görünme gayretinden öte değil. Dostlar alış-verişte görsün "bakın bize de saldırdılar, ama aslında biz öyle bir şey yapmadık, demek ki her kesim kendi değerlerine hakaret yapılırsa salırabilir vs." Basit ve ucuz hesaplarla, çakma gündem ve haberler yerine sosyal medyayı takip etsen, akite nazaran daha sağlıklı ve doğru haberlere ulaşırsın eminim ki. "Bir zamanların sakallı bebeği şu an traş oluyor mu?" onu bile öğrenirsin.

  protestoyu yapan ülkücüler - user825380

  önce cumhuriyet önünde protesto yapmışlar, bir şey olmamış. akit'in önüne geldiklerinde binadan önce küfür edilmiş ardından, ateş açılmış üzerlerine. siz haberleri aa'dan alırsanız daha çok böyle hata yaparsınız.