Ülkücülerin Akit gazetesi önündeki 'Atatürk protestosu'nda silah sesleri yükseldi

Ülkücülerin Akit gazetesi önündeki 'Atatürk protestosu'nda silah sesleri yükseldi
Ülkücülerin Akit gazetesi önündeki 'Atatürk protestosu'nda silah sesleri yükseldi
Sosyal medyada 'akitgazetem.com' hesabından yayımlanan ve Atatürk'e hakaret içeren fotoğraflar nedeniyle protesto gösterisi yapmak isteyen ülkücü grup Akit gazetesinin önüne geldi. Protesto sırasında silah sesleri yükseldi. Göstericiler gazete binasından kendilerine ateş açıldığın belirtiyor.

İSTANBULYeni Akit gazetesi, sosyal paylaşım sitelerinde "akitgazetem.com" hesabından yayımlanan Atatürk 'e hakaret içeren fotoğraflar nedeniyle protesto edildi. Akşam saatlerinde gazetenin Halkalı'daki binası önünde toplanan ülkücü bir grup gazete aleyhine sloganlar attı. Grup içindeki bazı kişiler ise gazete binasına yumurta ve taş fırlattı. Olay esnasında binanın bazı camları kırılırken, gazeteye ait araçlar da hasar gördü. BU esnada yaşanan bir arbede sırasında birden silah sesleri yükseldi. Protestocular ateşin gazete binası içinden kendilerine doğru açıldığını söyledi.

Başlangıçta olay yerinde bulunan az sayıda polis olayları yatıştırmakta güçlük çekerken daha sonra takviye kuvvetler gazete önüne geldi. Çevik kuvvet ekiplerinin yanı sıra zırhlı polis araçları ve TOMA'lar da gazete önünde hazır bekletildi. Protestocular gecenin ilerleyen saatlerinde gazete önünden ayrıldı.

Polisin güvenlik amacıyla gazete önünde bekleyişi sürüyor.

Bu arada, Yeni Akit gazetesi yetkilileri, Atatürk'e hakaret içeren fotoğrafların yayımlandığı "akitgazetem.com" isimli hesabın gazetelerinin resmi hesabı olmadığını bildirdi.

(AA - CİHAN)