Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı genç kurtarılamadı

Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı genç kurtarılamadı
Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı genç kurtarılamadı
İstanbul Ümraniye'de 22 Nisan'da ülkücü grubun saldırısı sonucu yaralandığı bildirilen Kahraman Kaya adlı Diyarbakırlı genç yaşamını yitirdi.

Radikal.com.tr - İstanbul Ümraniye’de 22 Nisan'da ülkücü olduğu belirtilen bir grubun saldırısı sonucu yaralanan ve yoğun bakımda tedavi edilen Diyarbakırlı Kahraman Kaya'nın yaşamını yitirdiği bildirildi. Kaya 17 yaşındaydı... 

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel twitter hesabı üzerinden olayı şöyle duyurdu: Ümraniye'de bu ilk değil daha önce de Kürt işçiler saldırıya uğradı. Saldırganlar ortada geziyor bundan cesaret alan ırkçılar lise öğrencilerine saldırdı. 3 öğrenci yaralandı. Ne yazık ki Kahraman yaşam mücadelesini kaybetti. İddiaya göre Çekmeköy 75. Yıl Cumhuriyet Sağlık Meslek Lisesi'nden görevli bir öğretmen Kahraman'ın hastaneye gidişini geciktirmiş.

Dalak, karaciğer, böbrek ve safra kesesinde ciddi hasarlar meydana gelen Kaya, Ümraniye Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınmıştı. Yoğun bakımda tutulan genç , dün gece yaşamını yitirdi.

Kaya'nın cenazesinin otopsi işlemlerinin ardından Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Karaçevre köyüne götürülerek defnedileceği öğrenildi. Öte yandan Kaya'ya saldıran gruptan sadece bir kişinin tutuklandığı bildirildi.