Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı genç kurtarılamadı

Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı genç kurtarılamadı
Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı genç kurtarılamadı
İstanbul Ümraniye'de 22 Nisan'da ülkücü grubun saldırısı sonucu yaralandığı bildirilen Kahraman Kaya adlı Diyarbakırlı genç yaşamını yitirdi.

Radikal.com.tr - İstanbul Ümraniye’de 22 Nisan'da ülkücü olduğu belirtilen bir grubun saldırısı sonucu yaralanan ve yoğun bakımda tedavi edilen Diyarbakırlı Kahraman Kaya'nın yaşamını yitirdiği bildirildi. Kaya 17 yaşındaydı... 

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel twitter hesabı üzerinden olayı şöyle duyurdu: Ümraniye'de bu ilk değil daha önce de Kürt işçiler saldırıya uğradı. Saldırganlar ortada geziyor bundan cesaret alan ırkçılar lise öğrencilerine saldırdı. 3 öğrenci yaralandı. Ne yazık ki Kahraman yaşam mücadelesini kaybetti. İddiaya göre Çekmeköy 75. Yıl Cumhuriyet Sağlık Meslek Lisesi'nden görevli bir öğretmen Kahraman'ın hastaneye gidişini geciktirmiş.

Dalak, karaciğer, böbrek ve safra kesesinde ciddi hasarlar meydana gelen Kaya, Ümraniye Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınmıştı. Yoğun bakımda tutulan genç , dün gece yaşamını yitirdi.

Kaya'nın cenazesinin otopsi işlemlerinin ardından Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Karaçevre köyüne götürülerek defnedileceği öğrenildi. Öte yandan Kaya'ya saldıran gruptan sadece bir kişinin tutuklandığı bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/1132434113243411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber - paukaf

  Radikal Gazetesi, bu habere attığı başlıkla kin ve nefret tohumları saçıyor.

  sayın chenel - erensis

  ölen kişinin nereli olduğunun belirtilmesinden rahatsız olmuşsunuz ama bunun nedenini çok ama çok basit bir şekilde anlatayım: öldürülen kişinin memlekleti, o kişinin diyarbakırlı ve bir kürt olmasının bazı ırkçı beyinlerde yarattığı hastalıklı nefretten dolayı hunharca öldürülmesinden dolayı belirtilme gereği duyulmuştur. öldürülen kişi batılı olsa ve memleketi belirtilmiş olsa eminim memleketinin yazılmış olmasından rahatsız olup böyle bir yorum yazma gereği duymayacaktınız. bakın siz de bile diyarbakır kelimesini duymak rahatsızlık yaratmış.

  apolitik milisler - toprak

  bıçaklayan ve kendine ülkücü diyen bu insanlar vatanı kurtardıklarını düşünüyorlardır.vatanı değerli yapan tek şeyin insan olduğunu öğretemediğimiz sürece gerçek toplumsal barış sağlanamayacaktır

  2012 Türkiye - Baran Bargiran

  Böyle haberler modern dünyanın Türkiye'sinde görmek ne kadar acı ve bu ücra kesimlerde olan da değil bu İstanbulda olan vakkalar ,olay sadece bunlarla da sınırlı değil bir çok üniversitede PKK li oldukları gerekçesiyle esnafın da yardımıyla evi basılan üniversiteyi bırakmak zorunda kalıp memlkettine dönen yüzlerce kişi bulunmakta ve bunlar sadece 2012 Türkiye sinde olmakta ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak ne olursa olayım ne düşünürsem de bir vatandaşım bu ülkeyi ve ülkedeki her halkı çok seven biri olarak bu haberleri duymaktan okumaktan bıktım ve Radikal'in bu olayları gündeme getirmesi bana ve benim gibi olanlara ayrı bir umut vermektedir.

  Diğerlerinin memleketi yok mu? - CHENELL

  "Ülkücülerin bıçakladığı Diyarbakırlı Genç" Hergün İstanbulda onlarca darp gasp hırsızlık olayı meydana geliyor; bu olayların mağdurlarının "nereli" olduğu niçin yazılmıyor? Evet demokrat Radikal editörleri, diğer illerdekilerin sizde kıymeti yok mu? Yoksa amacınız başka mı?

  Teror - iekanat

  Teror'un tanimi belli. Yillardir ulku ocaklarinin yaptiklari belli. Isin garibi bu orgutun uyeleri, adresleri, herseyleri belli. Kimse bunca yil insanlari bu kadar acikca tehdit eden, linc eden bu zorbalar hakkinda bir orgut sorusturmasi baslatmamis, iste bu garip. Sanki halki kin ve dusmanliga galiba sadece solcular ve kurtler tesvik ediyor. Sadece solcular ve kurtler orgutlere uye oluyor. Birilerinin statukoyu sarsmasi gerekiyor.

  BU EYLEMLER LE Mİ .. ? - BARİSİM

  Halkın güvenini ve gönlünü bu şekilde filler le mi almayı planlıyorsunuz.Geçmişte üniversitelerle tel askıyla boğduğunuz,katlettiğiniz insanlar yetmedi mi ? Grup olarak 100 kişi ile 1 kişiyi aranıza alıp katletmeniz öldürmeniz ..Bumudur sizin eyleminiz.Birde partili liderleriniz yakınırlar milliyetçiyiz, emekçiyiz,demokratiğiz de halktan destek alamıyoruz diye, bu kavramların karşılığı bu fiilmi? Bugüne kadar milliyetçi ve halkçı takılan ülkücü hareketin ülkeyi bölmekten başka karşıt görüşlü insanları katletmekten başka bir faaliyetini neden göremedik,göremiyoruz.Yazıklar olsun.Suç sizin değil,suç sizlere bu imkanı veren katliam gerçekleştirdiğiniz zamanlarda buna göz yuman devlet yetkililerimizindir.Burdan yetkililerimize sesleniyorum,eğer bu ırkçılardan çok korkuyorsanız oturduğunuz koltuğun hakkını veremiyorsunuzdur demektir istifa edin, aksi taktirde halk sizinde bu ırkçıların da cezasını zamanı geldiğinde emin olun kat kat fazlasıyla verecektir.Barış'ın ve Özgürlüğ'ün hakim olduğu bir türkiyeye sahip olabilmek dileğiyle..