Ülkücülerin üniversite eylemine polis müdahalesi

Ülkücülerin üniversite eylemine polis müdahalesi
Ülkücülerin üniversite eylemine polis müdahalesi
Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde Öcalan aleyhine slogan atan ve üniversitelerde baskı gördüklerini öne süren ülkücüler, topluca kampüs içine girmek isteyince arbede yaşandı.

 

İSTANBUL - Göztepe Kampüsü önünde toplanan aralarında teşkilat ilce üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu ülkücü bir grup okul girişinde dev Türk Bayrağı açtı. Grup “Ne mutlu Türküm diyene", “İmralı açılsın Apo asılsın", “Ferman Başbuğ'un fakülteler bizimdir" şeklinde sloganlar attı.

Üniversitedeki öğrencilerin gelmesiyle grup adına basın açıklamasını okuyan Ömer Faruk Kacar, son zamanlarda fakültelerde ülkücü öğrencilere okul yönetimleri tarafından baskı uygulandığını belirterek, " Bilim ve gelişme için kurulana üniversitelerimiz adeta terör örgütü kampları haline gelmiş, vatan hainlerinin hakim olmadığı yerlerde ise bu yönde büyük bir girişim başlamıştır. Marmara Üniversitesi'nde de yapılmak istenen tam anlamıyla budur. Ne yazık ki üniversite yönetimimiz nasıl daha iyi bir eğitim vereceğinin düşünmek yerine bu okulda milliyetçi öğrencileri nasıl sindirebiliriz ve susturabiliriz derdine düşmüştür" dedi. Gruptakiler daha sonra ülkücü andı içtiler.

TOPLUCA OKULA GİRMEK İSTEDİLER

Kalabalık daha sonra kampüs içine girmek istedi. Girişe yüklenen kalabalık ile güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Eylemcilerden bazıları girişteki X-Ray cihazlarını devirdi. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri girişe set ördü ve eylemcilerin girişine engel oldu. Yaşanan arbede okul öğrencilerinin kontrolden geçirilerek içeri alınmasıyla son buldu. Kampüse giren öğrenciler de ellerinde Türk bayrağı sloganlar atarak yürümeye başladı. Dışarıda kalan eylemciler ise bir süre bekledikten sonra dağıldı. Polisin okul çevresindeki önlemleri sürüyor. (DHA)