Uludere'de linçten kurtulan kaymakam AKP'den aday adayı

Uludere'de linçten kurtulan kaymakam AKP'den aday adayı
Uludere'de linçten kurtulan kaymakam AKP'den aday adayı
Uludere'de 4 yıl önce uçakların bombalaması sonucu 34 kişinin ölümünün ardından taziye için gittiği Gülyazı Köyü'nde linç edilmek istenen Kaymakam Naif Yavuz, Ak Parti'den milletvekili olmak için görevinden istifa etti.

RADİKAL-Şırnak'ın  Uludere ilçesinde 2011 yılında sınırda uçakların bombalaması sonucu 34 kişinin ölümünün ardından taziye için gittiği Gülyazı Köyü'nde linç edilmek istenen Kaymakam Naif Yavuz, Ak Parti 'den milletvekili olmak için görevinden istifa etti. 

Olay sonrası Uludere'den Balıkesir'in Gömeç İlçesi'ne atanan Naif Yavuz, memleketi Muş'tan Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden ayrıldı. Kaymakam Yavuz, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, "Saygıdeğer hemşerilerim, 10 yıldır mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum mülki idare amirliği mesleğimden ayrılıyorum. Demokratik bir anayasaya sahip yeni Türkiye'de birlik ve beraberliğimizi bir an önce sağlamamız, tarihi bir sorumluluk olarak karşımızda durmaktadır. Bu tarihi sorumluluğu yerine getirme umudu, azmi ve kararlılığıyla, barışın, sevginin ve hoşgörünün şehri olan güzel Muş'umuza hizmetkar olmak için 25. dönem milletvekili aday adayıyım. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.


DHA'ya konuşan Naif Yavuz, hemşerilerinin talebi üzerine böyle bir karar aldığını belirterek, "Eğer  aday gösterilip seçilirsem, vatandaşlarımıza hizmetimizi bu kez parlamentoda sürdürmek istiyorum" dedi.


ULUDERE'DE LİNÇ EDİLMEK İSTENMİŞTİ

Naif Yavuz, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde kaymakam olarak görev yaparken, 28 Aralık 2011'de hava operasyonunda yaşamını yitiren 34 kişinin taziyesine gittiği Gülyazı Köyü'nde kalabalığın saldırısına uğramış ve linç edilmek istenmişti. Naif Yavuz, 2012 yılında Türk İdareciler Derneği'nin verdiği 'Yılın İdarecisi' ödülünü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dan almıştı.

Uludere'de kaymakama saldırı

Uludere Kaymakamı 'linç girişimi'ni anlattı

SOMA KAYMAKAMI DA ADAY ADAYI

Öte yandan  geçen yıl 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yaşandığı  Manisa'nın Soma ilçesi Kaymakamı Bahattin Atçı da AKP 'den aday adaylığı için isitfa etti.

 

Bürokraside vekalet dönemi

Memurların AKP'ye hücumunun nedeni: Dönüşleri muhteşem oluyor

FERİT ASLAN/DİYARBAKIR-DHA