Uludereli ailelerden çözüm sürecine destek

Uludereli ailelerden çözüm sürecine destek
Uludereli ailelerden çözüm sürecine destek
Uludere'deki olayda yakınlarını kaybeden aileler, çözüm sürecine tam destek verdiklerini bildirdi.

ŞIRNAK - Türkiye -Irak sınırında 34 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayda yakınlarını kaybeden Uludere ilçesi Gülyazı ve Ortasu köylüleri, çözüm sürecine tam destek verdiklerini belirterek, “Barış olursa bizler davamızdan vazgeçerek kimseden şikayetçi olmayacağız” dedi.

Aileler, akan kanın durması ve barış ortamının gelişmesini istediklerini vurgulayarak, bu yönde yapılan tüm çalışmalara olumlu baktıklarını dile getirdi.

Gülyazı köyünde oturan Cahide Encü, “Bizler artık barış sürecini gerçekten istiyoruz. Bizim çocuklarımız öldü başka çocuklar ölmesin. Gerçekten barışın sağlanmasını istiyoruz. Artık asker anneleri de barış istesin. Biz buradaki aileler olarak barışı destekliyoruz” diye konuştu.

Olayda oğlu Vedat Encü'yü kaybeden Mercan Encü ise, amaçları ve ümitlerinin barış olması yönünde olduğunu anlatarak, “Umudumuz bir barıştır. Türkiye'ye barış, huzur ve güven gelsin. Türk, Kürt, Çerkez, Arap hepimiz kardeşiz. Sonuçta Allah bizi yaratmış” şeklinde konuştu. (aa)

 


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Türkiye

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  Uludere

  ,

  Asker

  ,

  öldü

  http://www.radikal.com.tr/112344311234431

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  uludereli ailelerin süreci destek vermeleri alkışlanacak bir durumdur - semi ekrem

  Henüz evlatlarının failleri bulunamadı devletin etkin düşüncesi makul duygusuna baskın çıkarak sorumluları kanatlarının altına gizleyerek özrün kabaht oldugunu söyleyen sistemin bir yavrunun haksız ölümü karşısında yoksullukları bilinen ama onurunu sezemeyen devletin tazminat densizligine ailelerin makul bir tepki ile red ederek sadec taleplerinin evlatlarının katillerinin ortaya çıkmasıdır.Bu durum da bile sag duyuyu kaybetmeyen roboskili ailelerin bu sürece destek vermesi alkışlanmalıdır