Uludereliler yaralanan polisler için seferber oldu

Uludereliler yaralanan polisler için seferber oldu
Uludereliler yaralanan polisler için seferber oldu
34 kişinin bombardıman sonucu hayatını yitirdiği Uludere'de köylülerin 7 ay önce şarampole yuvarlanan minibüsteki askerleri kurtarması çok konuşulmuştu. Uludereliler aynı yardım elini bu kez polislere uzattı.

Türkiye çözüm sürecini konuşurken, savaş uçaklarının bombardımanında 34 kişinin yaşamını yitirdiği Uludere'den 7 ay aradan sonra anlamlı bir mesaj daha geldi. Uçuruma yuvarlanan otomobilde ağır yaralanan iki polis memuru, yardıma koşan Uludereli vatandaşların çabalarıyla kurtarıldı.

HAVAYA ATEŞ EDEREK YARDIM İSTEDİLER
Akşam gazetesinden Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre Uludereliler 7 ay önce uçuruma yuvarlanan askerleri kurtararak barış ve kardeşlik mesajı verdi. Son kazada da manzara değişmedi. Issız bir noktada uçuruma yuvarlanan otomobilde sıkışan yaralı polisler, cep telefonları kapsama alanı dışında olduğu için havaya ateş açarak yardım istedi. Silah seslerini duyan vatandaşlar olay yerine koştuklarında uçurumun dibine yuvarlanan otomobilde sıkışan yaralıların imdat çığlıklarıyla karşılaştı.

Yaralı polislerin, çocuklarına müzik eğitimi veren polisler olduğunu gören vatandaşlar seferber oldu. Yardım çağıran Uludereliler helikopterin bir saate gelebileceği yanıtını alınca dayanamadı. Yanlarında halat ya da başka gereç olmamasına rağmen uçurumun dibine inen vatandaşlar, kan kaybetmekte olan polisleri sıkıştıkları yerden kurtardı. İlk yardımı yapan köylüler sağlık ekibini bekledi.

Gelen askeri helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan polis memurları Erhan Bucak ve Murat Akkaya hayati tehlikeyi atlattı. İki polis vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

YARALI POLİS ULUDERE’NİN MÜZİK KAHRAMANI
Şark görevini Uludere'de yapan polislerden Erhan Bucak, müzik tutkusu sayesinde halkla kısa sürede iletişim kurup sevilen bir isim haline geldi. Müzik becerilerini aktarmak isteyen Bucak, çocuklardan oluşan "Uludere Müzik Vadisi Gurubu"nu kurdu. 35 çocuğa müzik eğitimi veren Bucak'ın bu projesi kısa sürede tüm Türkiye'yi yayıldı. Bucak şark görevini bir yıl daha uzattı. Uludere halkı tarafından çok sevilen polis memuru miniklerin Erhan ağabeyi olarak görevine devam etti. Çocuklar şimdi Erhan ağabeylerinin dönmesini bekliyor.


  http://www.radikal.com.tr/112527011252702

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kürt işçilerine - sakar47

  eskişehirde,ümraniyede 300 kişilik gruplar halinde bir avuç kürt işçilerine saldıranlar bu haberi okuyunca insan olduklarından utanmadılar mı acaba,insanlık dersi almadılar mı acaba,türkiyede yaşayan her insanın sıkıntıya düşenin rengi,dini,ırkı ne olursa olsun yardıma koşması gerekmezmi

  İşçilere saldırmak/Yaralıları kurtarmak - Koçtürk-Kaan

  Bi taraf ha bire 200-300 kişilik gruplarla bi kaç kürt işçisine saldırırken, bir tarafta muhtemelen 40-50 kışılık gruplarla yaralı asker-polisleri kurtarmaya çalışıyor. Ama sorun olan taraf sürekli 200-300 kişinin saldırısına uğrayan işçiler ve 40-50 kişiyle asker-polis kurtarmaya çalışan köylülerin bulunduğu taraf. Insan kafa yer bu memlekette.