Ulusal Kanal'a Gezi davası

Ulusal Kanal'a Gezi davası
Ulusal Kanal'a Gezi davası
Gezi eylemleri sırasında yayınları nedeniyle Ulusal Kanal'a 'Suç işlemeye teşvik' iddiasıyla dava açıldı.

 

Gezi eylemleri sırasında yapılan yayınlar nedeniyle Ulusal Kanal Sorumlu Müdürü Naci Eriş hakkında dava açıldı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Ulusal Kanal yayınına katılan konukların söylediği sözlere yer verildi, RTÜK'ün de bu nedenlerle ceza verdiği vurgulandı. İddianamede ' Suç işlemeye alenen tahrik suçunu oluşturduğu' savunularak Naci Eriş'in 7.5 yıla kadar hapsi istendi.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş, kanalın yayınlarıyla şiddeti asla özendirmediğini söyledi belirterek, "Ulusal Kanal Haziran Halk Hareketini ekrana getirdiği için halkı isyana teşvik etmişmiş. Ulusal Kanal yayınlarında şiddete teşvik etmemiştir" dedi.

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  RTÜK

  ,

  Yayın

  ,

  Ceza

  ,

  Güneş

  ,

  suç

  ,

  Asliye

  http://www.radikal.com.tr/116064711606473

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ulusal kanal'a gezi davası hk. - runekson

  ulusal kanalı susturma amaçlı yargının kullanılarak yapılan bir uygulama olduğunu ancak bunun yerine bu olaylara sebebiyet veren halkın bu kadar tepkisine neden olan AKP iktidarı yöneticilerinin halkı bu eylemlere sevketmekten dolayı yargılanmaları gerektiğini asli kusurlunun yargılanmadan muhatabın yargılanması hukuk ve adalet ilkelerine aykırıdır diye düşünüyoruz.

  Baski - Tasmania

  Bu baskilar bakalim nereye kadar gidecek?

  İzleyenlere de dava açın... - citizen

  Penguenler belgeselini izlemeyip Ulusal kanalı izleyenlere de suç işlemeye teşvik edenlere alet olmaktan, iştirak etmekten dava açsanız da ileri demokrasinin neresinde olduğunu bir daha görsek......