Ulusal Kanal'ın yayını sustu!

Ulusal Kanal'ın yayını sustu!
Ulusal Kanal'ın yayını sustu!
Ulusal Kanal'ın İstanbul ve Ankara'daki uydu encoderleri(yayın cihazları) aynı anda yandı.Bir süre yayını kesilen Ulusal Kanal daha sonra bant yayınına geçti.

Ulusal Kanal'a ait iki encoder de aynı anda yanınca kanalın İstanbul ve Ankara cihazları devre dışı kaldı. Kanalın yayın tarihinde ilk kez olan bu sıkıntı kanalın yayın yapmasını engelliyor.

Kanal yetkilileri, çözüm için uğraştıklarını ama bunun için yeni dekoderlerin gelmesi gerektiğini söyledi. Bunun da masraflı bir işlem olduğunu belirten yetkililer, yeni encoderler bulmak ya da kiralamak için arayışlarının devam ettiğini söyledi.

Ayrıca yetkililer yayının gelme süresinin belli olmadığını, Ulusal Kanal'da 3-4 saattir yayın verilemediğini söyledi. ( hürriyet )


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Yayın

  http://www.radikal.com.tr/116350311635032

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kesin AKP derler - 90turk

  Şöyle bir yorumlara bakayım hele "kesin bu olayı da AKP'ye bağlayıp onlardan şüphelenmişlerdir" diye düşünerekten mouse'umun tekerini geri doğru yuvarladım ve yanılmadığı anladım.

  ulusal kanal yayını sustu hk. - runekson

  İslamcı AKP iktidarının muhalif medyayı susturma yöntemlerini bu toplumun öğrenmesi lazım,gelecek sürede bir iktidar değişikliği olursa bu İslamcı kesime bu yaptıklarının katıyla bedelinin ödetilmesi gerektiğini düşünüyoruz.