Ulusalcılar 'Türkiyem Topluluğu'nda buluştu

600 sivil toplum örgütünün 'Türk'ü hain saldırılardan korumak için' oluşturduğu 'Türkiyem Topluluğu', aralarında KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın da bulunduğu danışma kurulu üyelerini seçti.

ANKARA - 600 sivil toplum örgütünün 'Türk'ü hain saldırılardan korumak için' oluşturduğu 'Türkiyem Topluluğu', aralarında KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın da bulunduğu danışma kurulu üyelerini seçti.
Topluluk sözcüsü, Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek dün yazılı açıklama yaparak, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin niteliklerine, Türk'ün; vatanına, diline, kimliğine ve dinine karşı iç ve dış şer odaklarınca başlatılan hain saldırılara mani olmak için 600'ün üzerinde sivil toplum örgütünün bir araya gelerek Türkiyem Topluluğu'nu oluşturduklarını' duyurdu. Topluluğun 1. Büyük Kurultayı'nı 24-26 Kasım'da yaptığını belirten Özbek, kurultay kararı doğrultusunda danışma kurulunun oluşturulduğunu ve 167 kişiden oluşan kurulda Rauf Denktaş, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, tarihçi-yazar Turgut Özakman, emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Kafalı, eski bakanlardan Enis Öksüz ve Şerif Ercan, gazeteci Mustafa Balbay ve eski Anayasa Mahkemesi üyesi Güven Dinçer'in de bulunduğunu açıkladı.