Ulusalcıların kavgası sanal âleme taşındı köşe yazarı 'Şerefsiz Ödlek' mahkemelik

Ulusalcı gruplar arasındaki bölünme, sanal âleme taşındı. Ulusalcı çizgiye sahip 'www.acikistihbarat.com' adlı internet sitesi yazarları arasında kavga çıktı.

İSTANBUL - Ulusalcı gruplar arasındaki bölünme, sanal âleme taşındı. Ulusalcı çizgiye sahip 'www.acikistihbarat.com' adlı internet sitesi yazarları arasında kavga çıktı. Kavga kahramanlarından ve sitenin sahibi Behiç Gürcihan ise Ümraniye'deki bombalarla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
Adli Tıp Enstitüsü öğretim üyesi Dr. Ümit Sayın, aynı sitenin yazarlarından Oktay Yıldırım, Ümraniye operasyonunda tutuklanınca yazılarını kesti. Bunun üzerine sitede Sayın'ın köşesindeki yere 'Dr. Şerefsiz Ödlek' yazıldı. Bu ismin yanınaysa başını kuma gömen bir adamın fotoğrafı yer aldı. Sayın'ın site sahipleri hakkında savcılığa başvurduğu belirtildi.
Sitenin sahibi Behiç Gürcihan, geçen hafta Ümraniye operasyonuyla ilgili bir yazı kaleme almıştı. Gürcihan, tutuklananların rütbeleri dahil medyada yanlış haberler çıktığını öne sürüyordu. Gürcihan'ın yazısındaki bilgilere göre ulusalcılar arasındaki ayrışma Danıştay saldırısından sonra başladı. Saldırının faili Alparslan Aslan'la Tekin'in tanıştığı ortaya çıkınca, Ümraniye operasyonunda gözaltına alınıp bırakılan emekli Binbaşı Zekeriya Öztürk'ün yönlendirmesiyle Tekin ifade vermek yerine kaçtı. İntihara kalkışan Tekin'e hastanede en yakın arkadaşlarından Oktay Yıldırım sahip çıktı. Bu arada Büyük Hukukçular Birliği'nin başkanı Kemal Kerinçsiz, Kuvvai Milliye Derneği'ne destek vermeyince derneğin genel başkanı Bekir Öztürk'le arası açıldı. Yıldırım araya girdi. Bu kez Yıldırım'la Kerinçsiz'in ilişkileri koptu. Tekin, Kerinçsiz'in yanında yer alınca Oktay Yıldırım'la da ilişkileri bozuldu. Böylece ulusalcı cephe ikiye bölündü. Yıldırım bu olaydan sonra Kuvvai Milliye Derneği'nin isteği üzerine İstanbul'daki örgütlenmenin başına geçti. Yazıya göre bu olaylarda adı geçenlerin arası aslında 'limoni':
"Muzaffer Tekin ile Veli Küçük'ün arası limonidir. Oktay Yıldırım ile Zekeriya Öztürk'ün arası açıktır. Yıldırım ile Kemal Kerinçsiz kavgalıdır. Bekir Öztürk ile Muzaffer Tekin tanışmamıştır bile. Bekir Öztürk ile Kemal Kerinçsiz'in arası açıktır. Oktay Yıldırım ile tutuklu Mahmut Öztürk'ün arası limonidir."
Bu arada site, dün bir gözaltı haberiyle de gündeme geldi. Ümraniye'de ele geçirilen bombalarla ilgili soruşturmada site sahibi Behiç Gürcihan gözaltına alındı. Aynı soruşturmada gözaltına alınıp mahkemede serbest bırakılan ancak savcının itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli yüzbaşı Gazi Güder de dün yakalanıp tutuklandı.