Uluslararası Af Örgütü'nden kampanya: Polisi durdurun

Uluslararası Af Örgütü'nden kampanya: Polisi durdurun
Uluslararası Af Örgütü'nden kampanya: Polisi durdurun
Uluslararası Af Örgütü Türkiye, Gezi Parkı eylemlerinin başladığı günden beri polis şiddeti nedeniyle 2 binden fazla kişinin yaralandığına dikkat çekerek başta Başbakan olmak üzere yetkililere yollanacak mektup kampanyası başlattı.
Haber: AYŞEGÜL DURSUN / Arşivi

ANKARA - Uluslararası Af Örgütü Türkiye , Gezi Parkı eylemlerinin başladığı günden beri polis şiddeti nedeniyle 2 binden fazla kişinin yaralandığına dikkat çekerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İçişleri Bakanı Muammer Güler ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün’e yollanmak üzere internet üzerinden mektup kampanyası başlattı.
Uluslararası Af Örgütü'nün “Polis şiddetine son verin! Daha fazla ölüm yaşanmasın!” diyerek başlattığı Türkçe veya kendi dillerinde yazılmasını istediği mektup kampanyasına ilişkin çağrı metninde şöyle denildi:
“Yetkilileri barışçıl protestoculara yönelik aşırı güç kullanımını derhal durdurmaya; ifade özgürlüğü ve toplanma özgürlüğü haklarını güvence altına almaya; aşırı güç kullanımına dair hızlı, bağımsız ve tarafsız soruşturma başlatmaya ve protestoculara ve diğer bireylere kötü muamelede bulunan kolluk kuvvetlerinin adalet önüne çıkarılmasını sağlamaya çağırın.”
Uluslararası Af Örgütü, mektupların, 17 Haziran’a kadar Başbakan, İçişleri Bakanı ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı’nın adreslerine yollanmasını istedi.
Kampanya çağrısının linki şöyle:

http://www.acileylem.org/eylem-detay.php?q=176


  http://www.radikal.com.tr/113666611366662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yemez evet - Radigal

  Bu örgüt dünyanın heryerinde faaliyet gösteren bağımsız bir örgüttür. Fransa'da yaşamak dünyadan bihaber olmayı engellemiyor demek ki.

  İki yüzlülük - malasa22

  Neden Batı'da olaylar olduğunda bu örgütler ortaya çıkmaz ? Ben Fransa'da yaşıyordum ve Fransa'da baliyö olaylarıda daha beterini Fransız polisi yaptı, son İsve^ç'teki olaylarda polis daha şiddetli yanıt verdi... Yemez artık bu millet !