Uluslararası reklam ajanslarından medyaya tepki

Uluslararası reklam ajanslarından medyaya tepki
Uluslararası reklam ajanslarından medyaya tepki
Gezi Parkı eylemlerinin Türkiye'nin ana akım medyasında yeterince yer almamasını protesto eden reklam ajansları, önümüzdeki dönemlerdeki anlaşmaları gözden geçireceklerini ima etti.

Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesine tepki olarak başlayan ve İstanbul , Ankara , İzmir başta olmak üzere ülkenin bir çok şehrine yayılan eylemlerin Türkiye 'nin ana akım medyasına layıkıyla yansımaması son üç gündür sosyal medyada ciddi tepki çekti.

Bu tepkiyi referans alan Mindshareworld, Maxus, Mec, Mediacom, O.M.D, Carat, Vizeum, Starcom, Mediawest ve Universal Mccann gibi uluslararası reklam ajanslarının Türkiye temsilcilikleri, reklam planlamasını yürüttükleri Beko, Aygaz, Ford, Koçtaş, Arçelik, İklimSa, Lassa, Carrefoursa, Vodafone, Algida, Unilever, Visa, Ikea, Pegasus, Finansbank ve ING Bank'ın hafta sonu yayınlanacak milyonlarca liralık reklamlarını kesti. Ajanslar, önümüzdeki dönemlerdeki anlaşmalarını da gözden geçirecekleri imasında bulundu.

Dün katıldığı bir televizyon programında konu hakkında reklam ajanslarının tutumuna dikkat çeken Başbakan Erdoğan , Gezi Parkı olayları sonrası bazı aracı kurumların reklam verenlerin haberi olmadan ilanları kestiklerini belirterek "Arkadaşlara dedim bu kuruluşları bir tespit edin. Hangi kuruluşlar reklama ambargo uyguluyorlar. Gereğini yaparız" diyerek duruma tepkisini göstermişti.


  http://www.radikal.com.tr/113603411360343

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gereğini yap RTE - serdarbaytar

  lütfen gereğini yap ve istifa ette , hem sen kurtul hem bizi işkenceden kurtar.

  utanç duyuyorum... - lastikordek

  başbakan medyanın gücünü iyi kullandığını sanıyor ama artık o medya o medya değil. türkiyede cin şişeden çıkmıştır. geri dönüş yoktur. mesele bunun kanlı mı kansız mı biteceği meselesidir. demokratik araçlar olsaydı elimizde kansız olurdu. ama başbakan kansız gidecek gibi durmuyor. temennimiz seçimlere kadar baskıcı ve şeriat hükümlerine dayalı yapılan yasaları çekip ülkeyi barış içinde bir seçime götürmesidir. ama kendi tarafını konsolide etmeye çalışırsa bu iş kansız bitmez. sokaklarda akp provakatörleri kol geziyor. insanları kuytu yerlerde işkenceden geçiriyorlar. şiddet akpnin dna sında var. zaten polise bakıp anlıyoruz bunu.

  Hiç bir şey olmaz... - yalcineren

  Bir reklamcı olarak sayılan firmaları tanıyorum. Gereği olarak ne yapılacak bilmiyorum ama bu firmalara hiç bir şey olmaz, yaptırımları Türk firmaları için çok etkili olur...