Ulusoy: Ağaç diplerine beton dökülmesi taşeron şirketin ihmali

Ulusoy: Ağaç diplerine beton dökülmesi taşeron şirketin ihmali
Ulusoy: Ağaç diplerine beton dökülmesi taşeron şirketin ihmali
Atlas dergisi muhabiri Kerem Yücel dün Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafla Ulusoy terminalinde ağaçların dibine beton döküldüğünü dile getirdi, sosyal medya karıştı.

Radikal.com.tr - Otobüs terminalinde ağaç diplerine beton döküldüğü haberi kısa sürede sosyal medyada da yankı buldu ve hızla yayıldı. Ulusoy Turizm adına kullanılan twitter hesabından yayılan 'Ülkede yeterince ağaç var. Terminal olması için bunların yapılması gerekiyor'  açıklamasına ise Ulusoy Turizm yetkilileri tepki gösterdi. Firma yetkilileri, Ulusoy Turizm'in sadece facebook hesabı olduğunu belirterek, sözkonusu ifadenin Ulusoy ile ilgisinin bulunmadığını dile getirdi.

Konuya ilişkin Habervesaire’den Gökhan Tan’a bilgi veren Yücel, Ulusoy’un daha fazla sayıda masa koyabilmek için terminal bahçesindeki beton zemini genişlettiğini, bu sırada terminaldeki dört çamı da betonladığını belirterek şöyle konuştu:

“Ben itiraz edince işçiler durakladı. Ancak firma yetkilileri bu itirazı ‘Projesi böyle, beğenmiyorsan git’ çıkışıyla karşıladı. Ayrıca 'gökdelenlere itiraz etmiyorsunuz, buna mı itiraz ediyorsunuz’ diye çıkıştılar. Peyzaj mimarı olduğunu söyleyen bir sorumlu da ağaçlar için sorun oluşturmayacağını söyledi.”

BELEDİYE : İLGİLENDİK 
Çektiği ağaç fotoğraflarını Ulusoy Turizm, Ataşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kişiyle paylaşan Yücel’e, Ataşehir Belediyesi konuyla ilgilenildiği şeklinde bir yanıt verdi.

Bu yanıtın ardından belediye, Twitter hesabından saat 00:02’de paylaştığı dört fotoğrafta, zabıtaların terminale gittiğini ve ağaç köklerindeki betonun temizlenerek olumsuzluğun giderildiğini duyurdu.

ULUSOY: TWİTTER HESABI ŞİRKETİMİZE AİT DEĞİL
Konunun internet siteleri ve sosyal medyada geniş yankı bulması üzerine Ulusoy Turizm şu açıklamayı yaptı:

"Diğer terminallerimizde olduğu gibi, Ataşehir terminalimizde ilk günden itibaren yeşillendirme, ağaç dikimi, bakımı ve yetiştirilmesini biz gerçekleştirdik. Dün yapılan düzenlemenin amacı ağaç topraklarının yağışlı günlerde çamur yapmasını engellemek için etraflarının betonlanması üzerineydi. Uygulamayı yapan taşeron şirketin ihmali sebebi ile talihsiz olay gündeme gelmiş, gereği ve telafisi en kısa sürede yerine getirilmiştir.

İnternet haber sitelerinde ve sosyal medyada konu olan “@UlusoyTurizmAS Ülkede yeterince ağaç var. Terminal olması için bunların yapılması gerekiyor.” açıklaması tamamen asılsızdır.

İlgili Twitter hesabı kurumumuza ait değildir. Sosyal medyadaki tek varlığımız Facebook’tahttps://www.facebook.com/ulusoyotobus adresinde gerçekleştirilmektedir.

Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinen ULUSOY ve VARAN olarak, yaşanan bu gelişmelerden büyük bir üzüntü duyduğumuzu, ilgili hesap için gerekli araştırmayı yaptıracağımızı belirtmek isteriz. Konuyu gündeme getiren Atlas dergisi muhabiri Kerem Yücel’e, tüm bu süreçte bizi büyük bir hassasiyetle müşteri hizmetlerinden ve e-posta üzerinden bilgilendiren herkese teşekkür ederiz."