Ulus'taki 'canlı bomba' Antalya'dan gelmiş

Anafartalar Çarşısı'nda yedi kişinin ölümü ve 100'ü aşkın kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan canlı bomba eylemini gerçekleştiren Güven Akkuş'un fotoğraflarının gazete ve...
Haber: SONER ARIKANOĞLU / Arşivi

ANKARA - Anafartalar Çarşısı'nda yedi kişinin ölümü ve 100'ü aşkın kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan canlı bomba eylemini gerçekleştiren Güven Akkuş'un fotoğraflarının gazete ve televizyonlarda yayımlanmasının ardından, Antalya'da sürpriz bir tanık ortaya çıktı.
Zafer işaret yapmışlar
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran sürpriz tanık, Güven Akkuş'u eylemden üç gün önce Antalya terminalinde gördüğünü söyledi. İsmi gizli tutulan sürpriz tanık, Akkuş'u Antalya terminalinde bir kadının yolcu ettiğini; Akkuş ve kendisini yolcu eden kadının, birbirlerine zafer işareti yaparak vedalaştıkları bilgisini verdi. Bunun üzerine; olayı soruşturan terör suçlarına bakmakla görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, Akkuş'u yolcu eden kadının kimliğini belirleyebilmek için Antalya terminalindeki güvenlik kameralarının olay gününe ait görüntülerini istedi.
Bu arada; patlama sırasında yaralanan ve adının Ayşe olduğunu söyleyen bir kadının, hastanede tedavi olduktan sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğu anlaşıldı. Esrarengiz yaralının, canlı bomba Akkuş'a Ankara'da refakat eden ve olay yerine götüren kişi olabileceği belirtildi. Esrarengiz yaralıyı yakalayabilmek için çalışma başlatan polis, hastane çalışanlarının verdiği bilgiler doğrultusunda kadının robot resmini çizdi.