Ümit Kocasakal'ın odası kurşunlandı

Ümit Kocasakal'ın odası kurşunlandı
Ümit Kocasakal'ın odası kurşunlandı
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın, İstanbul Barosu'ndaki ofisinin kurşunlandığı öğrenildi. İstanbul Emniyeti ise olayın yılbaşı kutlamaları sırasında rastgele ateşlenen bir silahtan kaynaklandığını düşünüyor.

Radikal.com.tr - İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal’ın ofisinin kurşunlandığı bildirildi. Ulusal Kanal'ın haberinde göre, dışarıdan ateş edilen bir silahtan çıkan mermi Kocasakal’ın makamının bulunduğu 7. kattaki odanın tavanını delerek, masasına isabet etti. Masadan seken mermi, koltuğa saplandı.

Şans eseri mermi odaya atıldığında içeride kimse bulunmuyordu. Mermi sabah saatlerinde temizlik esnasında bulundu. Mermiyi önce taş sandıklarını fakat sonrasında tavandaki ve masadaki delikleri fark edince durumun ciddiyetini gördüklerini belirten Baro çalışanları, polise haber verdi. Silahın kim ya da kimler tarafından ateşlendiği araştırılıyor.

 

POLİS, 'YILBAŞI KUTLAMASI'NDAN ŞÜPHELENİYOR

Emniyet kaynakları ise olayı bir 'silahlı saldırı' olarak değerlendirmediğini açıkladı. Alınan bilgiye göre polis, Kocasakal'ın odasına isabet eden ve 'ölü çekirdek' olarak tanımlanan kurşunun yılbaşı kutlamaları sırasında İstiklal Caddesi civarından rastgele ateşlenen bir silaha ait olduğunu düşünüyor. Oda yeniyıl tatili nedeniyle iki gündür açılmadığı için kurşunun bugün farkına varıldığı belirtiliyor. Bu nedenle, olay bir silahlı saldırı olarak değerlendirilmiyor.


  http://www.radikal.com.tr/111505011150506

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  'KANIT OLMADAN NASIL YORUM YAPILIR ' - BARİSİM

  Arkadaşım ben ne hukukçuyum ne de kanun bilirim . Ancak şunu aklınız mantığınız alıyormu , daha ne olduğu belirlenmeden rasgele ateş açıldı denilmiş ? Bu ne kadar mantıklı ? Direk konuyla ilgili yargı veriliyor, bunu yanlış buluyorum, şahsen.

  Yılbaşı - İndocolir

  Tayyip Erdoğan'ın odasını da Noel Baba dinlemiştir o zaman.

  citizen'a cevaben - düşünceli

  elbette araştırılmalı, haklısın kardeş ama bir de şunu düşün: 9mm'lik bir mermi, çoğunlukla sıradan bir tabancadan çıkar, onun da etkili menzili 50m'dir. 8katlık mesafe zaaaten 32m mesafe yaparki bu da bir tabanca ile atış tutturulabilecek mesafenin oldukça ötesindedir.. Uzun namlulu bir silah olsa; altında anlam aranır tabii ki ama; tavana denk gelen bir 9mm'lik; polis için çok da özel bişey değil.. Mermi bir silah'dan çıkmasa tehdit derdik. Ama öyle bişey de değil.. Çok da anormal değil "havaya ateş edilen merminin o odaya girmesi"..

  Kınıyoruz... - nitemtran

  Ama umarım Cumhuriyet gazetesinin kurşunlanması gibi değildir...

  Bu ne acele... - citizen

  Ne çabuk anlaşılmış yılbaşı kutlamalarında atılan bir silahtan geldiği. Öyle "sanmalar" bir tarafta kalsın ki olay iyice incelenip araştırılsın. Emniyete düşen budur. Bu tür sumen altı tehditlerin nelere ve kimlerin canına mal olduğunu çok iyi biliyoruz.

  Yedinci Kat - beardfish

  Yedinci Kata dısardan Ates ediliyor ?? Karanlık isler bunlar. Ulusalcı Kocasakal icin normal seyler olsa gerek.