Ümit Sayın Silivri'de açlık grevine başladı

İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doç. Dr. Ümit Sayın açlık grevine başladığını duyurdu. Bu arada Ergenekon soruşturmasında tutuklandıktan sonra rahatsızlanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal yoğun bakımdan çıktı.
Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sayın’ın avukatları, müvekkillerinin hazırladığı basın açıklamasını Ergenekon davasını izleyen gazetecilere dağıttı. Sayın açıklamasında suçsuz yere hapiste tutulduğu gerekçesiyle 10 Mayıs 2009’dan itibaren açlık grevine başladığını belirtti. Yaklaşık 15 aydır ne suç işlediğini bilmeden tutuklu bulunduğunu belirten Sayın, “Birkaç kişinin telefon numarasının üzerimden çıkması nedeniyle sözde Ergenekon örgütüne üye sayılıyorum. Bu davayı ya da soruşturmayı yaptıran güç gerçek Ergenekon ve gladyodur. Buradan ya ölüm çıkacak ya da dirim” dedi.
Bu arada Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Haberal tutuklandıktan sonra kalp rahatsızlığı geçirmiş ve İÜ Kardiyoloji Enstitüsü’ne kaldırılmıştı. Haberal, yoğun bakım ünitesinden Kardiyoloji servisine çıkarıldı. (Radikal)