Ümit tineri böyle yendi

Tiner bağımlısı 22 yaşındaki Ümit Arslan, 3.5 yıl içinde hem hayatını hem de çevresindekilerin bağımlılara olan bakışını değiştirmeyi başardı.
Haber: EROL KÜÇÜKOĞLU / Arşivi

ORDU - Tiner bağımlısı 22 yaşındaki Ümit Arslan, 3.5 yıl içinde hem hayatını hem de çevresindekilerin bağımlılara olan bakışını değiştirmeyi başardı.
Her şey 12 yıldır sokaklarda yaşayan tiner bağımlısı Ümit Arslan'ın, dört yıl önce gördüğü Serpil İnan'a âşık olmasıyla başladı. Arslan, sokakta yaşadığını, kimsesinin olmadığını söylediği İnan'a evlilik teklif etti. İnan da bu aşka olumlu yanıt verdi. Fakat ailesinin bu beraberliğe izin vermeyeceğini söyledi.
Arslan ise durumu Ordu Sokak Çocukları Derneği Başkanı Figen Yılmaz'a anlattı. Arslan'ı yanına alıp 3.5 yıl önce genç kızın ailesine kız istemeye giden Figen Yılmaz, 'Hayır' cevabı aldı. Bunun üzerine hayal kırıklığı yaşayan Arslan, derneğin yardımıyla Ordu ve Samsun'daki hastanelerde tedavi görmeye başladı. 3.5 yıl süren tedavi sonrası bağımlılıklarından kurtulan Arslan, geçen hafta tekrar Yılmaz ile birlikte sevdiği kızı ailesinden tekrar istemeye gitti. Arslan yine olumsuz yanıt alınca İnan'ı kaçırdı.
Yılmaz, durumu valilik ile belediyeye iletti. Ordu Valililiği ve Belediye Başkanlığı, genç çiftin ihtiyaçlarını karşıladı. Ardından Yılmaz, sevdiği gence kaçan Serpil İnan'ı ailesiyle barıştırıp, evlilikleri için onay aldı. Ordu Belediyesi Düğün Salonu'nda önceki akşam dünya evine giren genç çiftin balayı masraflarını da Ordu Turizm ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ersin Erdoğan üstlendi.
Mutluluğu yüzünden okunan 20 yaşındaki Serpil İnan, "Ümit'i tanıdığımda tiner ve her türlü madde bağımlılığı vardı. Ama benim için tedavi oldu ve sigara dahil her şeyi bıraktı" dedi. Ümit Arslan ise, "Önceki hayatım çok kötüydü. Sokakta kalıyordum, Figen Yılmaz da bana çok destek oldu. Serpil'i görünce bütün hayatım değişti. Çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Figen Yılmaz da, "Çocukluğundan beri onun elinden tutmaya çalışıyoruz. Genç kızımızla tanıştı, genç kızımız da evlenme şartı olarak her türlü bağımlılığı bırakmasını istedi. Şimdi tedavi oldu. Her türlü bağımlılığı bıraktı ve şu an çok mutlular, biz de çok mutluyuz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/8479638479630

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.