'Ümraniye'de bir tahliye var

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen 27 adet el bombası, TNT kalıpları ve fünyelere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Ali Yiğit tahliye edildi.

İSTANBUL - Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen 27 adet el bombası, TNT kalıpları ve fünyelere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Ali Yiğit tahliye edildi. Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan emekli astsubay Oktay Yıldırım'ın, Yiğit'i ifadesini değiştirmesi yönünde tehdit ettiği belirlendi.
Yiğit'in avukatı Mehmet Sami Selçuk, Nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, müvekkilinin atılı suçlamayla bir ilgisinin bulunmadığını, sadece suçu ve suçluyu ihbar etme yükümlülüğünü zamanında yerine getirmediğini savundu. Müvekkilinin samimi beyanlarıyla Yıldırım'ın yakalanmasını sağladığını belirten Selçuk dilekçede şöyle dedi: "Müvekkilim Bayrampaşa Özel Tip Cezaevi'nde geçici olarak bulunduğu süre içinde Yıldırım tarafından suçu üstlenmesi yönünde tehditler almıştır. Tutuklu kaldığı sürede soruşturmaya yardımcı olduğu için baskıya açık hale gelmiştir."
Soruşturma kapsamında emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, Oktay Yıldırım, gecekondunun sahibi Mehmet Demirtaş ve Mahmut Öztürk ile emekli binbaşı Fikret Emek tutuklanmıştı.