Ümraniye'de güpegündüz eve giren katilin yüzü tarif edilemedi

Ümraniye'de önceki gün sabah 06.20 sularında balkona kalas dayararak girdiği evin sahibi Necmettin Uyanır'ı silahla öldüren, eşine de tecavüz etmek isteyen zanlının yakalanması için geniş çaplı operasyon yapılıyor.

İSTANBUL - Ümraniye'de önceki gün sabah 06.20 sularında balkona kalas dayararak girdiği evin sahibi Necmettin Uyanır'ı silahla öldüren, eşine de tecavüz etmek isteyen zanlının yakalanması için geniş çaplı operasyon yapılıyor. Dört yaşındaki ve bir aylık çocukları uyurken gerçekleşen olayın tek tanığı Meltem Uyanır, çocuğunu emzirmek için eve gittiği bir saat dışında sürekli sorgudaydı.
Buna göre, 1.70 boylarında, kısa saçlı ve kazağını burnuna kadar çektiği için yüzü görünmeyen zanlı, çifte "İsmail Kara'yı arıyorum" dedi. Ev sahibini boğuşma sırasında vuran zanlının kaçerken sadece değersiz bir çocuk bileziğini alması dikkat çekti.
Necmettin Uyanır dün toprağa verilirken çiftin Kars'ta yaşayan akrabaları da dün İstanbul'a gelerek cinayetin aydınlanmasını istedi. Mehmet Aşık, "Güpegündüz eve kalas dayayıp girme cesaretini gösteren zanlının yakalanmasını istiyoruz. Adalete güveniyoruz" dedi.