Ümraniye'de yıkım savaşa dönüştü, bir kişi vuruldu

Ümraniye'de yıkım savaşa dönüştü, bir kişi vuruldu
Ümraniye'de yıkım savaşa dönüştü, bir kişi vuruldu
Ümraniye Hekimbaşı Kocatepe Mahallesi'ne saat 05.30 sıralarında 500'e yakın çevik kuvvet polisiyle gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yıkım ekipleri yerel seçim öncesi yapılan kaçak yapıların yıkımına başladıYıkıma karşı koyan vatandaşlar ekiplere taş yağdırdı. Polis, sinir krizi geçiren ve yıkım ekiplerine direnerek evinin yıkılmasına engel olmak isteyen bir kadını güçlükle sakinleştirdi. Kaçak yaptıkları evleri yıkılan vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu.

KEPÇE OPERATÖRÜ YARALANDI

Yıkım devam ederken bir kişinin silahla ateş açması sonucu iş makinesinin operatörü Ramazan Uğurlu boyun ve kasığından yaralandı. İlk müdahalesi olay yerindeki ambulansta bulunan sağlık görevlilerince yapılan Uğurlu, daha sonra hastaneye kaldırıldı. Yıkım sırasında silahlı saldırıya uğrayan operatöre 4 el silah atıldığı bu silahtan çıkan mermilerinden ikisinin isabet ettiği öğrenildi. Saldırgan Velican Türe gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Türe'nin ateş ettiği silahın ruhsatsız olduğunu öğrenildi. Ümraniye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Uğurlu'nun durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

GERGİNLİK DEVAM EDİYOR

50'ye yakın kaçak yapının yıkılacağı mahalledeki gerginlik devam ediyor. Polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında iş makineleri çalışıyor. Yıkıma karşı koyan vatandaşlar ise gözaltına alınıyor.