'Umut davası' yine bir sonraki duruşmaya...

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Doç. Dr. Bahriye Üçok suikastlarının da aralarında olduğu çok sayıda eylemi kapsayan 'Umut Operasyonu'na ilişkin davanın dünkü duruşmasından da sonuç çıkmadı.

ANKARA - Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Doç. Dr. Bahriye Üçok suikastlarının da aralarında olduğu çok sayıda eylemi kapsayan 'Umut Operasyonu'na ilişkin davanın dünkü duruşmasından da sonuç çıkmadı.
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanıklar Ferhan Özmen, Hasan Kılıç, Mehmet Ali Tekin ve Ekrem Baytap'la sanık ve müdahil avukatları katıldı. Baytap'ın avukatı Mehmet Alagöz, müvekkilinin İranlı Abbas Gulamzade'nin öldürülmesiyle ilgili İstanbul'da yargılanırken, dosyasının Umut davası dosyasıyla birleştirildiğini belirtti. Müvekkiliyle diğer sanıklar arasında bağ bulunmadığını iddia eden Alagöz, dosyanın ayrılarak İstanbul'a gönderilmesini, aksi takdirde Baytap'ın beraatine karar verilmesini istedi. Baytap ve diğer tutuklu sanıkların tahliye taleplerinin reddine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.


    http://www.radikal.com.tr/7379787379780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.