Umut Vakfı 10 yaşına girdi

Bireysel Silahlanmaya karşı mücadele veren Umut Vakfı'nın 10. yılını doldurması nedeniyle Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda bir toplantı düzenlendi.

İSTANBUL - Bireysel Silahlanmaya karşı mücadele veren Umut Vakfı'nın 10. yılını doldurması nedeniyle Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda bir toplantı düzenlendi. Vakfın Kurucu Başkanı Nazire Dedeman neler yaptıklarını şöyle anlattı.
"Bu süre zarfında kanun ve yönetmeliklerle ilgili toplantılar düzenledik. Tasarılar hazırladık. 126 bin kilometre yol yapıldı, 46 toplantı gerçekleştirildi, dört defa sessiz ayakkabıların yürüyüşü yapıldı, sekiz kitap basıldı, etkinliklerimizle 28 bin kişiye ulaşıldı, 2 bin kişiye eğitim verildi, Umut Ormanı'na 22 bin 800 fidan dikildi, 11 ilde ve yedi ülkede 113 etkinlik gerçekleştirildi."
Umut Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Ayhan Akcan ise "Silah ruhsatı alımında yapılan değişikliklerden sonra ruhsatlı silah başvurusunda bulunanlar yüzde 50 azaldı. Eskiden iki doktor tarafından verilen rapor artık altı doktorun oluşturduğu heyet tarafından veriliyor" diye konuştu.