Unakıtan'ın damadına 2-15 yıl hapis istendi

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, dört ölümlü kazaya karışan damadı Eyüp Sabri Küçük hakkında iki yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi. Kazada ölen Fatma Topçu'nun eşi Mustafa Topçu ise "Kazadır, Allah'ın takdiri" diyerek davasından vazgeçti.

KONYA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, dört ölümlü kazaya karışan damadı Eyüp Sabri Küçük hakkında iki yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi. Kazada ölen Fatma Topçu'nun eşi Mustafa Topçu ise "Kazadır, Allah'ın takdiri" diyerek davasından vazgeçti.
Konya'nın Çumra ilçesinde 3 Ağustos 2006 günü meydana gelen kazada, Bakan Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan'ın içinde bulunduğu ve Eyüp Sabri Küçük'ün kullandığı cip, Konya yönüne doğru giderken tali yoldan anayola çıkan Mustafa Topçu yönetimindeki 42 DZ 258 plakalı otomobille çarpışmış, kazada otomobilde bulunan Fatma Avlar, Ayşe Avlar, Fatma Topçu ve Ayşe Bulut hayatını kaybetmişti.
Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya, Eyüp Sabri Küçük'ün avukatıyla davacı Mustafa Topçu ve avukatı katıldı. Topçu, "Daha önceki beyanlarımda davacı olduğumu söylemiş olsam da olay kazadır. Allah'ın takdiridir. Davamdan vazgeçiyorum" dedi. Kazada ikinci derece kusurlu görülen Eyüp Sabri Küçük için mütalaasını açıklayan savcı, Küçük'ün 'birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek' suçundan, iki yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını istedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.