Ünite dergilerine yasak

Milli Eğitim Bakanlığı, bütün okullara bir genelge göndererek, 'ünite dergilerinin her ne ad altında olursa olsun öğrencilere tavsiye edilmesine, okullarda satışına izin verilmesine ve...

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, bütün okullara bir genelge göndererek, 'ünite dergilerinin her ne ad altında olursa olsun öğrencilere tavsiye edilmesine, okullarda satışına izin verilmesine ve eğitim-öğretimde yardımcı materyal olarak kullanılmasına kesinlikle müsaade edilmemesini' istedi.
Bakan Hüseyin Çelik adına Müsteşar Necat Birinci'nin imzasını taşıyan genelgede, öğretmenlerin, bugüne kadar ders kitaplarına destek için çeşitli yardımcı materyallere başvurduğu, en fazla başvurulan materyalin ünite dergileri olduğu belirtildi. Bu dergilerin zamanla ders kitaplarının yerini aldığı belirtilen genelgede, şöyle denildi:
"2004-2005 eğitim-öğretim yılında yayımlanan genelgede sadece bu yıla mahsus olmak üzere ünite dergilerinin materyal olarak kullanılması uygun görülmüş, ancak 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci çalışma kitabı ve öğretmen kılavuz kitaplarının ders kitaplarıyla birlikte verileceği kaydedilerek, ünite dergilerinin artık kullanılamayacağı belirtilmiştir.
Kitaplar yeterli
Bakanlığımız, öğrencilerin ders kitabı, çalışma kitabı ve öğretmen kılavuz kitaplarını yardımcı materyallere ihtiyaç duyulmayacak şekilde hazırlattırmıştır. Bu kitaplar, ücretsiz ders kitabı dağıtımı projesi çerçevesinde öğrenci ve öğretmenlere ulaştırılmaktadır.
Velilerimizin masraflarını azaltan bu projeyi amacından uzaklaştıracak bir uygulamanın kabul edilemeyeceği açıktır. Buna göre, ünite dergilerinin her ne ad altında olursa olsun öğrencilerimize tavsiye edilmesine, okullarda satışına izin verilmesine ve eğitimde yardımcı materyal olarak kullanılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeyen yöneticiler hakkında yasal işlem yapılacaktır."


    http://www.radikal.com.tr/7562587562580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.