'Üniter yapı, hiç pazarlık konusu olmadı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Çözüm sürecinde ülkemizin üniter yapısı hiçbir şekilde pazarlık konusu yapılmadı" dedi.

NEVŞEHİR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Terörün bitmesi noktasında yürütülen çözüm sürecinde ülkemizin üniter yapısı hiçbir şekilde hiçbir kişi ile pazarlık konusu yapılmamıştır” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Nevşehir ile Kırşehir il yöneticilerinin eğitim programına katıldı. Burada konuşan Çelik, iyi bir şekilde yürütülen çözüm sürecinin birtakım güçleri rahatsız ettiğini söyleyerek şöyle devam etti:
“Bizim ‘çözüm süreci’ adını verdiğimiz ve Türkiye ’de terörü bitirmek, teröristin elindeki silahı bir daha almamak üzere bırakmasını temin etmek, anaların gözyaşlarını dindirmek, gencecik çocukların ölmemesini sağlamak ve ülke kaynaklarının heba edilmemesi adına, Allah’ın bize verdiği aklı ve feraseti kullanarak bir çözüm süreci başlattık. Bu, birilerini rahatsız etti. Bu ülkede 40 bin küsur insan öldü. Ölenler güvenlik görevlisi, kamu görevlileri ve vatandaşımızdır. Bu devam etseydi çocuklarımıza çok kötü bir miras bırakmış olacaktık.”

Kara propaganda
Hüseyin Çelik, özellikle muhalefetin süreçte, bu görüşmeler sırasında ‘neler verildiği’ şeklinde bir kara propaganda yürüttüğünü ifade ederek, “Bu görüşmeleri çok iyi bilen sayılı kişilerden biri olarak tüm açıkyürekliliğim ile ifade etmek istiyorum ki, ülkemizin üniter yapısı hiçbir şekilde hiçbir kişi ile pazarlık konusu yapılmamıştır. Biz Hakkâri’de farklı, İzmir’de farklı söylemler ile siyaset yapmıyoruz”dedi.
Muhalefetin, Başbakan Erdoğan ’ı ‘yüce divana’ göndermekle tehdit ettiğini söyleyen Çelik, “2002 yılında iktidara geldiğimiz yılın aralık ayına ilişkin olarak işçi ve memur maaşlarını bile ödeyemeyecek bir ülke konumundan,Türkiye’yi dünyanın en saygın devletler seviyesine çıkartmak için gecesini gündüzüne katan ve bu nedenlere dayalı olarak da kimi zaman rahatsızlanan Sayın Erdoğan’ı yüce divana bunun için mi göndermek istiyorlar? Ülkede var olan yüzde 30’luk enflasyonu reel bazda yüzde sıfırlar seviyesine indirdiği için mi yüce divana gönderecekler?