Üniversite hastanesi SSK'lının hizmetinde

SSK'lı hastaların, üniversite hastanelerinden paket program çerçevesinde yararlanmasına olanak tanıyan protokol imzalandı.

ANKARA - SSK'lı hastaların, üniversite hastanelerinden paket program çerçevesinde yararlanmasına olanak tanıyan protokol imzalandı. Artık, SSK'da yapılabilen tedavilerde bile hastalar üniversite hastanelerine sevk edilebilecek.
'SSK-Tıp Fakültesi Hastaneleri Sağlık Hizmetleri Protokolü' dün Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nde imzalandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, protokolü, 'SSK tarihinde çok önemli bir adım ve açılım' olarak nitelendirdi. Bir süredir, SSK'lı hastaların devlet hastanelerinden sevk almadan yararlanabildiğini hatırlatan Başesgioğlu, bu protokolle de hastalara büyük kolaylık getirileceğini söyledi.
İmza töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, protokol sayesinde son derece sağlıklı bir geri ödeme sistemi kurulacağını belirtti SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Servet Rüştü Karahan, sistemin nasıl işleyeceği konusunda şu bilgileri verdi:
İlaçlar da üniversiteden
"Daha önce hastalar acil hallerde veya tetkik ve tedavisi SSK'da yapılamayan durumlarda üniversite hastanelerine sevk ediliyordu. Bundan böyle SSK'da tedavi edilebilen hastalar da üniversite hastanelerine sevk edilebilecek. Üniversite hastanelerinde yığılma olmaması için sevk zorunlu tutulacak. SSK'lı hastalara ilaçlar üniversite hastanesinde verilecek, ilaç ücretleri kuruma fatura edilecek.