Üniversite nü tabloları kaldırdı: "Eskimişlerdi"

Üniversite nü tabloları kaldırdı: "Eskimişlerdi"
Üniversite nü tabloları kaldırdı: "Eskimişlerdi"

Yeni Akit haberinde tabloları sansürleyerek vermişti.

Çukurova Üniversitesi'nin kütüphanesinde bulunan nü tablolar, Yeni Akit'in haberi üzerine kaldırıldı. Kütüphane yönetimi talimatın rektörlükten geldiğini, tabloların 'eskidiğini', o nedenle indirildiğini savundu. Yeni Akit, haberinde kütüphaneye Yeni Akit'in alınmadığını belirterek, "Örenciler şikayetçi, nü resimlerin dikkatlerini dağıttığını belirtiyorlar" demişti.

RADİKAL - Üniversitelerdeki tuhaf uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Bu kez haber Çukurova Üniversitesi'nden geldi. Çukurova Üniversitesi kütüphanesinde bulunan tablolar Yeni Akit gazetesinin haberi sonucunda duvardan kaldırıldı.

Sol.org'un haberine göre, 6 Mart tarihinde üniversite kütüphanesinde Akit gazetesinin bulunmamasına tepki gösteren gazete , konuya ilişkin yaptığı haberde, "Akit'e yönelik sansür bir üniversite öğrencisi tarafından ortaya çıkarıldı. Müstehcen nü resimlerin bulunduğu kütüphanede birçok İslâmî yazarların ve dinî eserlerin bulunmadığını belirten A.K. isimli öğrenci , “Duvarlara asılan nü resimlerle, gençler ahlaksızlığa yönlendiriliyor. Müstehcen nü resimler kütüphanede ders çalışırken ya da kitap okurken dikkatimizi dağıtıyor" ifadelerini kullandı.

Bu haberin hemen ardından tabloları kaldırdı. Kütüphane yönetimi değişim talebinin rektörlük talimatı olduğunu ileri sürerken tabloların "eskidiğini" zamanlamanın tesadüf olduğunu dile getirdi.