Üniversite yurdunda kavga: 20 gözaltı

Üniversite yurdunda kavga: 20 gözaltı
Üniversite yurdunda kavga: 20 gözaltı
Muğla'da öğrenci yurdunda karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada 20 öğrenci gözaltına alındı.

MUĞLA - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Öğrenci Yurdu'nda karşıt görüşlü iki grup öğrenci arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine yurt yönetimi polise bilgi verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi. İki grup arasında barikat kuran ve dağılmaları uyarısında bulunan polis, uyarıya rağmen dağılmamaları üzerine öğrencilere müdahale etti.

Yaşanan arbede sırasında bir polis memuru hafif yaralandı, 20 öğrenci de gözaltına alındı. Öğrencilerin emniyette ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Muğla Emniyet Müdürü Ahmet Akbal ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, yurt binasına gelerek olay hakkında bilgi aldı. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/112744811274486

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sn TURKCU MEDYA - Secret Garden

  sizde bizde biliyoruzki bu yasanan iki grup kavgasi degil.ulkuculerin (vur de vuralim kir de kiralim) cilarin kürtlere saldirmasidir.ve bu bir provadir.turkcu irkci sunni medya bu ulkucu denen kardes katillerini her zaman aklamistir.yaptiklarini gormemis surekli alttan alta bir phpohlama yapmis desteklemistir.daha gecen sene serzan kurt ulkucu asker polis isbirligi ile katledilmedimi? daha onu aklayamadiniz simdi genemi kürt ögrenci katliyamina seyirci olacaksiniz?

  Kahrolsun Faşizm... ! - gewerok_

  Niye gerçekleri yazmaktan bu kadar korkuyorsunuz, ''ülkücüler gene Kürt öğrencilere saldırdılar'' demiyorsunuz. Biraz adaletli olun. Peki ülkücüler doğudaki üniversitelere gittiklerinde niye Kürtler onlara saldırmıyor, işte onlarda 'insanlık' var..!

  Kesin Ülkücülerin işi. - yilmaz-usb

  Bu süreci istemeyen ve sabote etmek için elinden geleni yapan ülkücülerin işi bence.

  eksik haber - takyudin

  Eksik olan kısımlar var. Örneğin yurttan ülkücü gurup tarafından Kürt Ve Demokrat öğrencilerin üzerine 3-4 el ateş açılması sonucunda olay çıktığı belirtilmiyor.

  şerzan kurt - enkidusiyar

  bir şerzan kurt daha aranıyor anlaşılan yine. hayır niyeyse istenmeyen bu hadiseler hep solcu ve kürt öğrencilerin başına gelmesi de bunların ne kadar şanssız olduğuna mı delalet yoksa!!

  vur de vuralım, öl de ölelim'ciler - Kara Budun

  karşıt görüşlü öğrenciler filan değil. son günlerde ülkenin üzerinde bir kara bulut gibi dolaşan o faşizan söylem "vur de vuralım, öl de ölelim"cilerin işi bu. kürt öğrencilere linç kampanyası başlatıldı. bu haberi de böyle yazın.