Üniversitede çatışma

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 200 aydının imzaladığı ırkçı tırmanış uyarısını 'gereksiz' bulduğunu açıklarken, "Millet gölge edilmese başka bir ihsan istemiyor" diye konuştu.

DİYARBAKIR - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 200 aydının imzaladığı ırkçı tırmanış uyarısını 'gereksiz' bulduğunu açıklarken, "Millet gölge edilmese başka bir ihsan istemiyor" diye konuştu.
Malatya ve Elazığ gezilerinden sonra önceki gün Diyarbakır'a geçen Mehmet Ağar, Trabzon'daki olaylarla ilgili olarak "Üzerine gitmenin manası yok. Herkesin yerli yerine oturması lazım. Tahriklerden uzak sükûnetin sağlanması lazım. Millet sakinlik, sükûnet istiyor. Tahrik istemiyor. İşi zamana bırakıp soğutmak yerine, gidip germenin anlamı yoktur" dedi.
Ağar 'aydınlar bildirisi' ile ilgili olarak ise şunları söyledi: "Halk herkesin üstünde ve ötesindedir. Bunları kaleme almak, bunları söylemek yanlıştır. Gereksiz işlerdir. Halkı tanımayan, geleneğini, genlerini, tarihini bilmeyenler kendi kendilerini ortaya atmaktadırlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ateşin dışında olanlar milleti rahatsız etmesin. Millet gölge edilmese başka hiçbir ihsan istemiyor."


    http://www.radikal.com.tr/7437557437550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.