Üniversitede cop konuştu

Ege Üniversitesi kampüsünde, sekiz yıl önce okul tuvaletinde asılı bulunan İletişim Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Serkan Eroğlu'nun öldürüldüğünü ve katillerinin hâlâ bulunmadığını söyleyen öğrenciler eylem yaptı.

İZMİR - Ege Üniversitesi kampüsünde, sekiz yıl önce okul tuvaletinde asılı bulunan İletişim Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Serkan Eroğlu'nun öldürüldüğünü ve katillerinin hâlâ bulunmadığını söyleyen öğrenciler eylem yaptı.
Yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubu, Bornova'daki rektörlüğe gidip basın açıklaması yapmak üzere kampüs dışına doğru yürümeye başladı. Polis, öğrencilere izin vermeyeceği uyarısında bulundu. Geri çekilen öğrenciler polise taş attı. Polis de biber gazı ve tazyikli su sıkarak gruba müdahale etti. Kampüse giren polis, Edebiyat Fakültesi önüne dönerek burada toplanan eylemcilere dağılmaları için uyarıda bulundu. Burada da gerginlik yaşanması üzerine polis öğrencileri dağıtmak için cop kullandı.
Olaylar sırasında, geçen pazar Şirinyer'de F tipi cezaevlerini protesto etmek için kendisini cadde ortasında demir kafese kilitleyen Bayram İşlek ile üniversite dışından gelen Nazmi Cevahir ve öğrenciler Gamze Turgut, Gül Çınar, Lale Karaaslan, Senem Eriş, Kemal Baş, Songül Girgin gözaltına alındı. Olaylar sırasında Edebiyat Fakültesi'nin bazı camları kırıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7673377673370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.