Üniversitede ilginç protesto: Polise 'olta' attılar

Üniversitede ilginç protesto: Polise 'olta' attılar
Üniversitede ilginç protesto: Polise 'olta' attılar
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde dün ilginç bir protesto eylemi vardı. Okuldaki siyasi afişleri söken polisi protesto eden öğrenciler, çatıya çıkarak, ucuna afiş bağladıkları bir sopayı 'olta gibi' kullanarak aşağıda bekleyen polislerin üzerine sarkıttı.

RADİKAL - Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, dün saat 07.30 sıralarında rektörlük binası önünde toplandı. Okula asılan siyasi içerikli afişlerin polisler tarafından sökülmesi nedeniyle rektörü eleştiren öğrenciler, polisleri de 'oltayla afiş sarkıtarak' protesto etti.

Yaklaşık bir saat bekleyen öğrenciler daha sonra, “Rektörümüzü arıyoruz. Atandığı günden itibaren (Yaklaşık 3 yıldır) rektörümüz Naci Gündoğan’dan haber alamıyoruz. Kesin başına bir şey gelmiş olmalı” yazılı pankart açıp, "Nerdesin aşkım" yazılı karton döviz taşıdı.

İki öğrenci de çatıya çıkarak sopaya iple bağladıkları afişi polis ve özel güvenlik görevlilerine doğru bir olta gibi sallandırarak ilginç bir protesto gerçekleştirdi. Öğrenciler, üniversitede siyasetin yasaklandığını, bunun için de polis getirildiğini söyleyerek rektörü protesto ettiler.