Üniversitede kavga: 6 gözaltı

Üniversitede kavga: 6 gözaltı
Üniversitede kavga: 6 gözaltı
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Olayda bir polis bıçakla yaralanırken 6 öğrenci gözaltına alındı.

AFYONKARAHİSAR - AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsü'nde sınavlarının tamamlanmasının ardından bugün , Fen Edebiyat Fakültesi önünde toplanan bir grup öğrenci , bildiri okumak istedi. Öğrenci grubunun bölücü örgüt yanlısı olduğunu iddia eden karşıt görüşlü öğrenci grubu, açıklama girişimine müdahale etti.

İki öğrenci grubu arasında açıklamanın okunup okunmayacağı üzerine başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga üzerine asayiş ekipleriyle çevik kuvvet, üniversiteye sevk edildi. Olaya müdahale eden polis, iki gruptan 6 öğrenciyi gözaltına aldı.

Açıklama yapmak isteyen grubun üniversiteye 'sallama' diye tabir eden bıçaklarla geldiği olayda, öğrencilerin elindeki bıçağı almaya çalışan adı açıklanmayan polis memuru elinden hafif şekilde yaralandı. Polis grupların ayrılmasının ardından kampüs dışına çıkarak, önlem amaçlı beklemeye başladı.

DHA - Onur BAYRAM


  http://www.radikal.com.tr/113735111373512

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eksik Haber - mhmtalizm

  Haber DHA - Onur BAYRAM tarafından gönderilmiş fakat olayın iç yüzünü yansıtmıyor, muhtemelen kulaktan duyma bilgiler ile aalelcele hazırlanmış. Basın açıklası yok okulun son günlerini beraber geçirmek için toplanan gençlerin kürtçe şarkı söylemesi üzerine saldırı yapılmış. diğer yıllara bakılırsa tüm sınav haftalarında kürt öğrencilere karşı büyük bir baskı ve şiddet var. Kürt öğrencileri okullarda rahat bırakmayan bu faşist kafalar daha bir kaç ay önce kürt öğrencilerin evine de saldırıda bulunmuştu. polis yine ülkücülere yardımcı oluyor, kürt öğrencilerin darp edilmesine el ayak oluyor!

  radikale yakışmayan bir haber eksikliği - chevrim693

  orda okuyan arkadaşımı dinlemesem haberin ne kadar eksik olduğu konusunda en ufak bir fikrim olmayacaktı.olayın aslı şöyle: ülkücü gruplar kürt öğrencilere finallerin gelmesiyle beraber sataşmaya tehtit etmeye başlamıştı zaten.hatta bazı gruplarla bu öğrencilere darp gerçekleşmiş durumda.bugün olan olay da şöyle.kalabalık bir ülkücü grubu (ki çoğunun dışarıdan getirildiğini söylememe gerek yok) kampüs içinde oturan ve kürtçe şarkı söyleyen bir grubu taciz etmeye başladılar.dışardan sallama ve sopalarda hazır bulunduran bu faşist grup daha sonra hakaret ederek bu kürt öğrenci grubuna saldırdı.dışardan gelen çevik kuvvet ülkücü grubu ayırdıktan sonra kürt öğrencileri saldırmış.bazılarını tutukladıktan sonra karakolda işkence etmiştir.radikal gazetesinin söylediği gibi bir basın açıklaması yok ayrıca sadece bir taraftan gözaltılar olmuştur.afyon kürt öğrencilere yoğun baskı yapan bir il.hatta orda baskı veya saldırıya uğraman için kürt olman yetiyor görüntüsü veren bir şehir.en acil bir biçimde buraya el atılıp bu saldırıların önünü kesmek lazım.yoksa tüm türkiye gündemine gelebilecek olayların yaşanması kuvvetle muhtemel..