Üniversitede not karşılığı cinsel istismar

Üniversitede not karşılığı cinsel istismar
Üniversitede not karşılığı cinsel istismar
Hakkari Üniversitesi'nde kız öğrencileri not karşılığı cinsel ilişkiye zorlayan öğretim üyeleri gözaltına alındı.

Hakkâri Üniversitesi’nde öğrenim gören 5 kız öğrenci, mayıs ayında savcılığa giderek öğretmenlerinin kendilerini not karşılığında cinsel ilişkiye girmeye zorladığını, teklifi kabul etmeyenleri sınıfta bıraktıklarını iddia ederek şikâyette bulundu. Savcılığın talimatıyla polis harekete geçti.

Emniyet Genel Müdürlüğü 6 ay önce teknik-fiziki takip başlatıldı. Elde edilen bilgiler sonucunda polis, önceki gün 20 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Haklarında suçlama bulunan öğretim görevlilerinin bilgisayar imajları kopyalandı. Operasyonda öğretim görevlisi İ.Y., H.Y. ve R.Y. ile mağdur kızların eski erkek arkadaşlarının da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

GÖRÜNTÜLERLE ŞANTAJ
Şikâyetçi kız öğrenciler, öğretim görevlilerinin, not karşılığında kendilerini cinsel ilişkiye girmeye zorladıklarını; teklifi kabul etmeyenlere düşük not vererek sınıfta bıraktıklarını; ilişkiyi girenleri gizli kamerayla kaydederek şantaj yaptıklarını; kendileriyle birlikte hareket eden bazı erkek öğrencilerin kızlarla sevgili olup, cinsel içerikli görüntülerini kaydettiklerini ve bunları not karşılığında öğretim görevlilerine verdiklerini; ‘Ya bizimle de olursunuz ya da bu görüntüleri ailelerinize göndeririz’ diyerek tehdit ettiklerini” öne sürdüler. Olayın yargıya intikal etmesi üzerine birçok kız öğrenci, mağdur sıfatıyla polise ifade verdiği de öğrenildi. ( Hürriyet )


  http://www.radikal.com.tr/115997711599775

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iftira ve karalama mı yoksa fuhuş çetesi mi? - aeskimo

  Öncelikle üniversite öğretim elamanını da dinlemek gerekir. Not yükseltmek için hocalarının yanına giden biri için ne demeli. not için bir üniversite öğrencisi nasıl cinsel ilişkiye girebilir. bahsettiğiniz kişiler 20 yaş civarında, çocuk değil. diğer taraftan eğer doğruysa bu öğretim elamanları ne biçim insanlar böyle, kendi ahlakları olmadığı gibi meslek ahlakları da yok. kısaca için içinde fuhuş çetesi de olabilir. yakayı ele verince işi not ayağına çevirmiş olabilirler. erkek öğrenciler olması bu şüpheyi de uyandırıyor. detaylı incelemenin yapılarak kamuoyuna da açıklama yapılması elzemdir.

  Tacizcilere dünyasını dar edin. - Su Cemre Sim

  Kadınlar çoğu zaman tacizi toplumdan çekindikleri için sineye çekerler.Ancak,ömür boyu o taciz dolayısı ile de kendilerini acz içinde hisseder,yaşamlarını zindan ederler.Tacize uğrayanın utanması,olayı saklaması tacizciyi şantajcıya,tecavüzcüye hatta katil olmaya cesaretlendirir.Bir insan cinsel tacize başvuruyorsa,o insandan her türlü pislik beklenir.Yapılması gereken şudur,her baronun kadın hakları birimleri var,doğrudan oraya başvurup olanları anlatmak gerekir.Baro maddi durumu yerinde olmayan herkese ücretsiz avukat tayin etmektedir.Ve sıra tacizciye dünyayaı dar etmeye gelmeli,korkmamalı,utanmamalı,tacizciyi takip ettirip yakalattırmak gerekir.Mutlaka her tacizci yargı önüne çıkartılmalı,yaptıkları fitil fitil burnundan getirilmeli.Bunu yapmak hepimizin vicdan borcu.Biz kadınlar cesaretle olayın üzerine gidersek,yeni tacizciler korkar.Uygar bir toplum için,bu adamlara dünya dar edilmeli.

  KİM BU ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ,TEŞHİR EDİLSİN. - m.rozbilen

  Bu öğretim görevlilerini atayan kim? Bunları ilim bilim vermek için mi, taciz ve şantaj yapmak için mi atadınız.Vatan millet sakarya ve din iman ayağı ile bizi suistimal edenlere nalet olsun.

  ahlaksızlığı yanlış yerde aramak - sabahattinali

  kızlı erkekli kalınan öğrenci evlerini ahlaksızlık olarak nitelendiren siyasi anlayışın kendi iradesiyle atadığı öğretim görevlileri idari personelin bulundukları konumları kullanarak notla santaj ederek okuldan atmakla tehdit ederek kendilerine emanet edilen kız öğrencileri cinsel ilişkiye zorlamasının ne anlama geldiğini yanlış yerlerde ahlak zabıtalığına soyunanlara sormak gerekmez mi?

  Hiç Şaşırmadım - X120

  Çete kurup, kız öğrencilere şantaj yaparak cinsel ilişkiye girmek münferit bir olay gibi görünüyorsa da, makamını kendi pislik çıkarları için kullanan yöneticiler, bu ülkenin katlanarak büyüyen gerçeğidir.