Üniversitede olay! Öğrenciler birbirine girdi

Üniversitede olay! Öğrenciler birbirine girdi
Üniversitede olay! Öğrenciler birbirine girdi
BOLU'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi yurdunda karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga yurt dışınde devam etti. Polisin müdahale ettiği kavgada çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Dün gece , Kültür Mahallesi'nde Kredi Yurtlar Kurumu'na ait erkek öğrenci yurdunda karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Özel güvenlik görevlileri kavgaya müdahale ederken, ihbar üzerine gelen Çevik Kuvvet ekipleri müdahalede bulunarak 2 öğrenciyi gözaltına aldı. Dışarı çıkan öğrenciler yurda yaklaşık 400 metre uzaklıkta bulunan boş bir arsada yeniden kavgaya tutuştu. Karşıt görüşlü yakyaşık 60 öğrenci kavga ederken, olay yerine gelen Çevik Kuvvet ve sivil polisler müdahalede bulundu. Polislerin geldiğini gören bazı öğrenciler kaçarken, yaklaşık 30 öğrenci ise gözaltına alındı. 

DHA


  http://www.radikal.com.tr/115495911549593

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu ülkede birlikte yasam artık imkansız bir hal almıştır. - yilmaz-usb

  Artık birlikte yasamaya çalışmak yerine ayrılmayı konusup tartısmamız gerekiyor.

  eski taas eski hamam... - uyusuk

  "Karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı" ne güzel bir makyaj. Kendi öğrencilik yıllarım aklıma geldi. Galatasaray maçının milliyetçi duyguları ile nasıl olduysa galeyana gelen gurup, yurt basmıştı. Haber veriliş biçimi aynıydı. Karşıt görüşlü öğrenciler arsında kavga!! Başka haber kaynaklarına sahip olmasak.( olaylara bizzat şahit olanların paylaşımları) polisin, kürt ve solcu çocukları, eli satırlı bir başka genç güruhun içine atmaya kalktığını sizden öğrenme şansımız olmayacak. AKP devraldığı iktidarı aynı sistematik yöntemlerle sürdürme konusunda çok başarılı olmaya başladı. Kimi yerde dini, kimi yerde milliyetçi hezeyanı kullanıp. kendisine muhalefet yaratabilecek tüm odaklara karşı her türlü saldırıyı meşru gösterme gayretinde. Bolu'da yaşanan da bunun bir örneğinden başka bir şey değil. Karşıt görüş dediklerinizin birinin arkasında devlet ve hükumet desteği varsa bu karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası olmuyor!!!

  KARŞIT GÖRÜŞLÜ DİYOR - pispor

  oysa türk ve kürt öğrenciler diyemiyor çünkü bunu dediği an habercisi gazetecisi gazete de dahil olmak üzere suç işlemiş sayılır oysa bu ülkede kürt halkına özerk yönetim hakkı verilse Boluda okuyan kürt öğrenci Türk öğrenci ile kardeş kardeş geçinir çünkü kürt öğrenci, sesini çıkarttığı an Türk öğrenci ona oğlum bu ülkede anaysada senin ile benim haklarım eşit ne istiyorsun daha deme hakkına sahip olur