Üniversitede Suruç anmasına polis müdahalesi

Üniversitede Suruç anmasına polis müdahalesi
Üniversitede Suruç anmasına polis müdahalesi
Kocaeli Üniversitesi'nin Umuttepe Kampusü'nde, Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen canlı bomba saldırısında yaşamlarını yitiren Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Nazlı Akyürek ve Nuray Koçan'ı anmak isteyen öğrencilerle, açtıkları standın kaldırılmasını isteyen polisler arasında arbede çıktı.

RADİKAL - Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nde, Suruç'taki saldırıda hayatını kaybeden Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Nazlı Akyürek ve Nuray Koçan'ın anmak için bir grup öğrenci biraraya geldi. Öğrenciler daha sonra Nuray ve Nazlı'nın isimlerinin bir amfiye verilmesi için imza kampanyası başlatıp, stant açtı.

Üniversite içersindeki güvenlik görevlileri, öğrencilerden standı kaldırmalarını istedi. Öğrencilerden olumsuz yanıt gelince, gerginlik çıktı. Gerginliğe çevik kuvvet polisleri de müdahale etti. Öğrencilerin direnmesi üzerine 40 çevik kuvvet polisi ile üniversitenin özel güvenlikleri standı kaldırdı. Bu sırada arbede yaşandı. Gerginlik, daha sonra öğrencilerin ayrılmasıyla son buldu. (İZMİT/Ergün AYAZ/DHA)-