Üniversitede taciz skandalı

Üniversitede taciz skandalı
Üniversitede taciz skandalı
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde görevli S.A. adlı kadın, üniversitenin genel sekreter yardımcısının kendisini taciz ettiği iddiasıyla dava açtı. S.A. mahkemeye kamera görüntülerini ve kendisine atılan mesajları delil olarak sundu. Üniversite de olayla ilgili soruşturma başlattı.

RADİKAL - İstanbul Ticaret Üniversitesinde kariyer planlama merkezinde uzman yardımcısı olarak görev yapan S.A., üniversitede genel sekreter yardımcısı olarak görev yapan Adnan Ecevit hakkında savcılığa tacize uğradığı iddiasıyla şikayette bulundu.

Vatan 'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, şikayet dilekçesinde, Adnan Ecevit’in kendisine önce sözlü olarak ardından da mail yoluyla tacizde bulunduğunu iddia ederek, “Bir defasında odasına çağırıp bana ‘merhaba bebişim’ diye hitap etti. Bunu dil sürçmesi olarak düşünürken odasından ayrıldığım sırada bana ‘teşekkür ederim kuzum’ deyince sözlerinin taciz olduğunu anladım. Aynı gün mailime taciz mesajları da atınca bulunduğu konum nedeniyle bir çalışanı baskı altına alıp manevi değerlerimi rencide eden bu eylemin cezasız kalmaması için bu şikayeti yapıyorum” dedi.

Mail yazışmalarını, kamera kayıtlarını ve diğer delillerin de iddiasını kanıtladığını belirten S.A., Adnan Ecevit’in ceza almasını istedi. Taciz iddiasıyla çalkalanan İstanbul Ticaret Üniversitesi yönetimi ise konu ile ilgili inceleme başlattı. Taciz iddiasıyla gündeme gelen Adnan Ecevit’in ifadesini alan yönetimin önümüzdeki günlerde Ecevit ile ilgili kararını vermesi bekleniyor.