Üniversitede toplu kopya girişimi!

Selçuk Üniversitesi'nde (SÜ) yaklaşık 1800 kişinin girdiği yabancı dil hazırlık yeterlilik sınavı, 'toplu kopya girişimi' nedeniyle iptal edildi.

KONYA - Selçuk Üniversitesi'nde (SÜ) yaklaşık 1800 kişinin girdiği yabancı dil hazırlık yeterlilik sınavı, 'toplu kopya girişimi' nedeniyle iptal edildi. Ancak kopya girişiminin nasıl gerçekleştiği ya da kaç kişinin kopyadan yararlandığı açıklanmadı.
Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından 10 Şubat 2007 tarihinde yapılan sınavın 19 Şubat 2007 tarihinde saat 10.00'da yeniden yapılacağı belirtildi.
Rektör yardımcısı: İhbar geldi
Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, yabancı dil yeterlilik sınavından sonra toplu kopya çekildiği yolunda ihbar geldiğini belirtti. Prof. Dr. Bilir, "Kopya çekilmesiyle ilgili elimize bazı ciddi belgeler de ulaştı. Üniversite yönetimi olarak bu belgeleri inceledik ve sınavın iptaline karar verdik. Sınav tekrar yapılacak" dedi. Bilir, toplu kopya olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi, ama detaylı açıklama yapamayacaklarını belirtti.