Üniversitelerde satırlar çekildi!

Üniversitelerde satırlar çekildi!
Üniversitelerde satırlar çekildi!
İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'taki merkez kampüsününin önünde elinde baltayla kalabalığın içine giren saldırgan dehşet saçtı. Marmara Üniversitesi'nde de satırlı saldırı gerçekleşti: 5 öğrenci yaralı

İSTANBUL - Marmara Üniversitesi'nin (M.Ü) Göztepe'deki kampüsünde dün sağ görüşlü öğrenciler sol görüşlü öğrencilire satırlarlarla saldırdı. Kavgada ilk belirlemelere göre 5 kişi yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Yaralı öğrenciler ambulanslarla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Arkadaşları yaralanan öğrenciler hastanenin acil bölümüne gelerek beklemeye başladı. Bu sırada olaylara karıştığı tespit edilen ve gözaltına alınan öğrencilerden birisi de aynı hastaneye elleri kelepçeli bir şekilde getirildi. Hastane önünde bekleyiş devam ederken aynı hastaneye tedavi için getirilen öğrencilerin arkadaşları ile sağlık kontrolü için getirilen diğer taraftaki öğrenciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. İki grup arasındaki gerginlik araya giren polis tarafından büyümeden önlenirken çevik kuvvet ekibi hastane önünde güvenlik tedbiri aldı.Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusundaki kavgada yaralananların sayısı 6 oldu. Polis olaylardan sonra 10 kişiyi de gözaltına almıştı.

Yaralı öğrencilerin ismleri şöyle ;

İsmail Baykuş,
Ömer Faruk Kaçar,
Esat Karaarslan
Sabır Karakaya
Murat Ekinci
Serbest Derin

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE DE SALDIRI
Dün öğlen saatlerinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı kavga çıktı. Ahmet Taşkın (21) kavga sırasında başından yaralandı. Yaralanan öğrenci sağlık ekipleri tarafından Çapa’daki İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Kavganın ardından olay yerine çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Yaralanan öğrencinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.


" SOSYAL BİLİMLERİN HEPSİ ÖLECEK!"
Görgü tanıklarının ifadesine göre elindeki baltayla kalabalığa giren saldırganın 20 kişiyi kovaladığı ve 'Sosyal bilimlerin hepsi ölecek' şeklinde bağırdığı belirtildi.  Üniversite önünde dehşet saçan saldırganın geçtiğimiz Cuma günü de bir başka kavgada görülürken, 'Bu iş burada bitmeyecek yine görüşeceğiz' dediği iddia edildi.  (dha)