Üniversitelerde satırlar çekildi!

Üniversitelerde satırlar çekildi!
Üniversitelerde satırlar çekildi!
İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'taki merkez kampüsününin önünde elinde baltayla kalabalığın içine giren saldırgan dehşet saçtı. Marmara Üniversitesi'nde de satırlı saldırı gerçekleşti: 5 öğrenci yaralı

İSTANBUL - Marmara Üniversitesi'nin (M.Ü) Göztepe'deki kampüsünde dün sağ görüşlü öğrenciler sol görüşlü öğrencilire satırlarlarla saldırdı. Kavgada ilk belirlemelere göre 5 kişi yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Yaralı öğrenciler ambulanslarla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Arkadaşları yaralanan öğrenciler hastanenin acil bölümüne gelerek beklemeye başladı. Bu sırada olaylara karıştığı tespit edilen ve gözaltına alınan öğrencilerden birisi de aynı hastaneye elleri kelepçeli bir şekilde getirildi. Hastane önünde bekleyiş devam ederken aynı hastaneye tedavi için getirilen öğrencilerin arkadaşları ile sağlık kontrolü için getirilen diğer taraftaki öğrenciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. İki grup arasındaki gerginlik araya giren polis tarafından büyümeden önlenirken çevik kuvvet ekibi hastane önünde güvenlik tedbiri aldı.Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusundaki kavgada yaralananların sayısı 6 oldu. Polis olaylardan sonra 10 kişiyi de gözaltına almıştı.

Yaralı öğrencilerin ismleri şöyle ;

İsmail Baykuş,
Ömer Faruk Kaçar,
Esat Karaarslan
Sabır Karakaya
Murat Ekinci
Serbest Derin

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE DE SALDIRI
Dün öğlen saatlerinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı kavga çıktı. Ahmet Taşkın (21) kavga sırasında başından yaralandı. Yaralanan öğrenci sağlık ekipleri tarafından Çapa’daki İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Kavganın ardından olay yerine çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Yaralanan öğrencinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.


" SOSYAL BİLİMLERİN HEPSİ ÖLECEK!"
Görgü tanıklarının ifadesine göre elindeki baltayla kalabalığa giren saldırganın 20 kişiyi kovaladığı ve 'Sosyal bilimlerin hepsi ölecek' şeklinde bağırdığı belirtildi.  Üniversite önünde dehşet saçan saldırganın geçtiğimiz Cuma günü de bir başka kavgada görülürken, 'Bu iş burada bitmeyecek yine görüşeceğiz' dediği iddia edildi.  (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1090080109008047

  YORUMLAR
  (47 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  karşıt görüşlü öğrenciler! - aposperitis

  bu ifade her zaman garip gelmiştir bana. zira her biri birer yavru kurt edasıyla ortalıklarda gezinen ve dizilerdeki mafya babalarına özenen tiplerin herhangi bir görüşü olabileceğine inanmıyorum. otomat olabilirler sadece.reislerinden talimat alan ve sorgulamadan itaat eden otomatlar. bu ülkede sağ-sol çatışması yok. bu ülkede devlet destekli sokak faşizmi var.

  TarafSızlığa bak - CHENELL

  Siyasal Bilimler Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı kavga çıktı. Ahmet Taşkın (21) kavga sırasında başından yaralandı.Görgü tanıklarının ifadesine göre elindeki baltayla kalabalığa giren saldırganın 20 kişiyi kovaladığı ve 'Sosyal bilimlerin hepsi ölecek' şeklinde bağırdığı belirtildi. Üniversite önünde dehşet saçan saldırganın geçtiğimiz Cuma günü de bir başka kavgada görülürken, 'Bu iş burada bitmeyecek yine görüşeceğiz' dediği iddia edildi.....Saldırgan = Yaralanan, Elinde Satırla saldıran saldırgan 20 kişiyi kovalıyor Nasılsa saldırgan yaralanıyor...başından satırla yaralanıyor ama hayati bir durumunun olmadığı iddia ediliyor...nede olsa sağ görüşlü, mağdur olarak kim olduğu açıklanmıyor, saldırgan yapılıp Sağ görüşlü diye damgalanıyor...20 kişi baltalı ilahtan kaçarken, baltalı ilah ilahi şekilde SATIRLA başından yaralanıyor....ne yazıkki ölmemiş nede olsa sağcı... Oysa solgrupca kavga esnasında yaralanan Ahmet başından aldığı satır yarasına ilaveten doyasıya bir dayak ta yemesine, yoğun bakımda tedavi edilse de neticede sağcıdır saldırgandır, okulda ders tekip eden kitap okuyan solcu gençlerin eğitim haklarını engellemiştir. Neden çünkü haberi yazan DHA muhabiri kardeşimiz de KOLLEKTİF üyesidir,

  12 Eylül öncesi...ne hoşgeldniz... - radikalus

  Amcalarım CHPL'li oldukları için 11 yaşında ülkücülerden dayak yedim... CHP'li olduğu için ülkücü akrabam kuzeninin evini taşlattı... Ülkücü akrabam, komşu köydeki solculardan (= komünistlerden) dayak yememek için beraberinde beni götürürdü... Amacalarım solcu olduğu için ülkücülerden tekrar dayak yedim... Ortaokul 2. sınıfta elişi öğretmenimden gene dayak yedim, amcalarım CHP'li olduğu için... Tuvaletimiz dışarıda olduğu için korkudan geceleri tuvalete gidemezdik. Bir solcu öğrenci geceyarısı makatında levye ile hastane önüne bırakıldı... 19 Mayıs 1979'da çıkan kavgalarda okulumuzda sağlam tek bir sıra kalmadı, hocanın birisi 3. kattan aşağı atladı canını kurtarmak için...6300 nüfuslu ilçemizde 3 tane (!) sinema kapandı. Pazara, çarşıya çıkamaz, düğüne, cenazeye gidemez olmuştuk. İşte 12 Eylül darbesi geldiğinde insanlar bunun için pencereler Türk bayrağını astılar, eğlendiler, halay çektiler... Konuşma ve tartışma kültürünü öğretemeyenler ve öğrenemeyenler yüzünden bu günlere geldik. Alın size geleceğin politikacıları, provokatörleri, iletişimcileri....

  magdurlar... - özden84

  hep mağdursunuz değilmi siz solcular? sizin fikirbabanız stalin değilmiydi onbinlerce insanı katliama uğratan? cok masumsunuz siz artık hep alttan alta laf sokarsınız insanların dinine diline ırkına onlarca söversiniz insanları özellikle provoke eder sonrasında köseye sinersiniz bu bir klasik...

  Her dönem şiddet ve kan=sağ ve faşizm - Burak1978

  Faşistlik genel anlam da hep sağ da olmuştur.Asılanlar hep solda olmuştur.Hapis yatanlar,soruşturma açılanlar,okulundan atılanlar hep solculardır.Yıllardır bu ülke de sağcılar,solculara hep böyle saldırmıştır.Onlara göre solcular,Kürt çocukları,aleviler yok edilmelidir.Devlet de hep bu şehir eşkiyalarına sahip çıkmıştır.

  ... - papirus0606

  Sağ görüş = Faşizm..ve faşizm her dönemde kan kokusunu sevmiştir.

  Kim bu sağ görüşlü öğrenciler? - blueknife

  Sosyalist, Demokrat ve Kürdistanlı öğrencilere saldırma hususunda İşçi Partisi, TKP yahut kendisine Ulusalcı diyen yapılarda Ülkücü, ALperenci ve Milli Görüşçü gençlerden eksik durmamaktadırlar. Hatta kimi yerlerde daha cevvallerdir "Devletlerini" korumak adına.(Bir önceki yorumum yayınlanırsa ona ektir).