Üniversitelerden kar tatili açıklaması

Üniversitelerden kar tatili açıklaması
Üniversitelerden kar tatili açıklaması
İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle aralarında İTÜ, Bahçeşehir, MEF ve Piri Reis üniversitelerinin de arasında bulunduğu bazı üniversiteler okulları tatil etti.

RADİKAL-Öğrenciler İstanbul’da bugün başlayan ve devam eden kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağını merak ederken, ilk tatil haberi üniversitelerden geldi. İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler, okulların tatil edildiğini duyurmaya başladılar. 30 ve 31 Aralık’la ilgili tatil duyurusu yapan üniversiteler şöyle:

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık) ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı. Akademik sınav takviminin ise aynen uygulanacağı belirtildi. Karar üniversitenin sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu:

Bahçeşehir Uni (BAU) ‏@Bahcesehir

BİLGİ | Olumsuz hava şartları nedeniyle 30.12.2015 (Bugün) ve 31 Aralık Perşembe günü lisansüstü dersleri yapılmayacaktır.

Akademik sınav takvimi ise aynen uygulanacak, Cumartesi ve Pazar günü sınavlar belirlendiği şekilde yapılacaktır.

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ

Rektörlükten yapılan açıklamayla üniversitenin 31 Aralık’ta derslere saat 14.00’den sonra ara verileceği açıklandı.

MEF ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı. Kararı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

 


KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ
Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Twitter’dan yapılan duyuru ve güncel sınav takvimi ise şöyle:

Kemerburgaz Üni. ‏@KemerburgazUni 

31 Aralık Perşembe yapılacak finaller hava koşulları sebebiyle önümüzdeki haftaya ertelenmiştir. Güncel sınav takvimi:http://ogr.kemerburgaz.edu.tr/ 


İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:
Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğü adıyla yapılan açıklama şöyle:

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgi Üniversitesi ‏@BiLGiOfficial  
Kötü hava koşulları nedeniyle yarın Üniversitemizin tüm kampüs ve ofisleri kapalı olacaktır. http://bit.ly/1OxrxVF 

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İTÜ24 ‏@itu24 
Yoğun kar yağışı nedeniyle YDY 31 Aralık Perşembe günü tatil. Hazırlık öğrencileri doya doya kartopu oynayabilir :)