Üniversiteli Dilek, Bakan Bayraktar'ın verdiği paranın gerçek miktarını açıkladı

Üniversiteli Dilek, Bakan Bayraktar'ın verdiği paranın gerçek miktarını açıkladı
Üniversiteli Dilek, Bakan Bayraktar'ın verdiği paranın gerçek miktarını açıkladı
İlaçlarının temini için yardım istediği Bakan Erdoğan Bayraktar'ın cebine koyduğu parayı 'ben dilenci değilim' diyerek iade eden kanser hastası Dilek Özçelik, bakanın kendisine verdiği paranın iddia edildiği gibi 2 bin lira değil, tahminen 200-300 lira olduğunu söyledi.

EDİRNE - Lenf kanseri hastası olan Dilek Özçelik'in tedavi için eksik olan 'Dekarbazin' etken maddeli ilacın 3 aylık tedaviyi karşılayacak miktarı dün Türk Eczacıları Birliği tarafından kargoyla Edirne'ye gönderildi ve Edirne Eczacılar Odası Başkanı Cenk Kes tarafından Özçelik'e teslim edildi.

Hastanede tedavisini sürdüğünü ve eksik ilaçlarının kalmadığını belirten Dilek Özçelik, "Şuan 3 aylık ilacım var. İlaçlarım bittiği zaman Edirne Eczacılar Odası'ndan temin edebileceğim söylendi. Bugün de kemoterapi tedavisine başlanacak. İnşallah en kısa sürede de sağlığıma kavuşacağım" dedi.

Dilek Özçelik, ilaç konusunda yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, cebinden bir tomar para çıkarttığını ve bir kısmını istemediği halde kendi cebine koyduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Söylenildiği gibi orada 2 bin lira para kesinlikle yoktu. Parayı saymadım, çünkü parayı almak gibi bir niyetim yoktu. Ancak paradan anlayan bir kişi orada 2 bin lira olmadığını anlar. 2 bin lira olsa avuç içine sığmaz, ancak ben parayı iade ederken, rahatlıkla avuç içime aldım. Bana verdiği para tahminen 200 yada 300 lira, en fazla 400 liradır."

HÜSEYİN ÇELİK '2 BİN LİRA' DEMİŞTİ
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik dün katıldığı bir televizyon programında, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın cebinden çıkarıp Dilek Özçelik'e verdiği ancak onun iade ettiği paranın 2 bin lira olduğunu ileri sürmüştü.

DHA - Fırat KESKİNKILIÇ


  http://www.radikal.com.tr/1130083113008310

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  :) - Alp_Kemal

  Çalışma bakanı 800 lira harcamasını bilene büyük para demişti:) Ama bir diğer bakan rahatlıkla sadaka niyetine 2000 lirayı sadaka niyetine verebiliyor. birileri bizimle çok feci dalga geçiyor siz hala neyi yorumluyorsunuz?

  hiç - ibrahimbaytak

  Akşam katıldığı TV programında HÜSEYİN ÇELİK “bakana sordum 2000 lira vermiş” dedi. Buna gazeteciler bile inanmadı “CEBİNİZDE HER ZAMAN BU KADAR PARA OLUR MU?” dediler. Hiç bakan yalan söyler mi?

  Kim,Kim? - Clear

  Kim, sessiz kalıp anlamaya çalışıyor ve vicdani bir yanlış yapmamak için suskunluğunu koruyor,kim ise her zamanki gibi fırsat bu fırsat deyip salvo atışa geçiyor? Hepsi görebilen gözlerce görülüyor.Eğer bu durum tersine dönük olsaydı,şimdi salvo atış yapanların hedefi,türlü kurgularla,çeşitli komplo teorileriyle bu zavallı kız olurdu.Huy diyelim.Huy,bedenden kolay kolay çıkmıyor.

  Asıl Mesele - mourner2

  Bu olayda yine her zaman olduğu gibi medyamız meslenin aslını görmemekte ısrarcı tavrını sürdürüyor. Bu kızcağız gidip bakandan yardım istedi ve sonunda bir şekilde ilaçlarına kavuştu. Nasıl kavuştuğu da ortada. Bakanın sadaka vermeye çalışması böyle gündeme gelmeseydi kimsenin ona yardım filan edeceği yoktu. Bir de bu hanımefendi ile aynı durumda olan birçok insan var. Onlar ne olacak. Ne durumdalar? Kaç kişiler? Bu ilaçlar neden ortada yok? Fiyatları nedir? Bir iki haber bülteni kısacık değindiler bu konulara ama sonra hemen devam aynı şaklabanlıklara. Bakanın verdiği paranın ne kadar olduğu pazar sabahları TV de çıkan saçma sapan magazin programlarının kalitesine yakışır bir haber. Önemli olan az önce sorduğum soruların cevabının üstüne gitmek. O insanların da seslerini duyurmak.

  Mitoman. - ahzap

  İslamda takiyecilik vardır ama bu kadarına Mitomani teşhisi konup tedavi edilmesi gerekir.

  Ve giderek çirkinleşti dünya.. - Zahmet Zarif

  Ilaç diyor kız, sağlığım diyor, gücüm kalmadı diyor. Elini cebine değil vicdanına götür diyor. İlaç firmalarının kar marjı düşük diye ülkeme getirmediklerini para versen de ben iyileşene kadar temin edemem diyor. Kısacası kız çocuğu 'bana sahip çık' diyor. Eğilip bükülmeden, el pençe durmadan karşında , gururunu askıya alarak 'huzuruna' çıkıyor. Toki'den bir ev tapusu da versen kız çocuğunun eline, kendi kızın gibi sahip çıkmadıkça bakan olarak sorumluluğunu yerine getirmiş olmazsın. Verdiğin bin lira yahut on bin lira. Peki vicdan kaç lira?

  Dikkatli olmak lazım - adnan murat

  Sevgili Dilek; Fazla üzerlerine gitme, "Tamam, ikibin liraydı" de. Şimdi senin örgüt bağlantını araştırıp uygun bir örgüt bulurlar, bulamazlarsa kendileri kurarlar. Hasta olman onlar için bir şey ifade etmez, onlar senin hastalığının derdinde değil zevahiri kurtarma telaşındalar.