Üniversiteli gencin şüpheli ölümü

Üniversiteli gencin şüpheli ölümü
Üniversiteli gencin şüpheli ölümü
Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ndeki evinde boynundan bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan Kırklareli Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Ramazan Fırat'ın ölümü sırrını koruyor.

RADİKAL - Ramazan Fırat'ın ölümüyle ilgili gözaltına alınan 3 ev arkadaşı, öğle saatlerinde uyandıklarında Fırat’ı ölmüş olarak buldukları söyledi. Fırat’ın ölümü okulu ve arkadaşlarını da üzüntüye boğdu. Memleketi Adıyaman'da toprağa verilen gencin babası, "Oğlumu bıçakla kuzu gibi kesen katillerinin asılmasını istiyorum" dedi.

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Elektrik bölümü 1’nci sınıf öğrencisi Ramazan Fırat, geçen Pazar günü Gündoğu Mahallesi Işık Sokak'taki birlikte kaldığı 3 ev arkadaşı tarafından boynundan bıçaklanmış olarak ölü buldu. Telaşa kapılan 21 yaşındaki Can Tavut, 19 yaşındaki Halil Çetin ve 21 yaşındaki Mustafa Karakuş hemen 112’yi arayıp yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri, üniversite öğrencisi Fırat’ın öldüğünü tespit ederek polis ekiplerine bilgi verdi.

KAPIDA ZORLAMA YOK

Evde inceleme yapan polis ekipleri Fırat’ın boynundan bıçaklandığını, ellerinde de kesikler olduğunu tespit etti. Ayrıca evin kapılarında herhangi bir zorlanmaya da rastlanmadı.

3 EV ARKADAŞI GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında ev arkadaşları Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş gözaltına alındı. Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler gece 03.00’e kadar birlikte oturduklarını daha sonra ise uyuduklarını söyledi. Pazar günü öğle saatlerinde uyandıklarında salonda Ramazan Fırat’ı yerde hareketsiz gördüklerini öne süren 3 arkadaş, gece de herhangi bir ses duymadıklarını anlattı.

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 2 gündür gözaltına tutulan öğrencilerin arkadaşlarının ölümüyle ilgili herhangi bir bilgi vermediği ve sadece ' sabah ölü bulduk’ dedikleri öğrenildi.

ARKADAŞLARI YASTA

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’nden olan Ramazan Fırat’ın ölümü okuldaki öğrenci arkadaşları arasında büyük üzüntü yarattı. Başarılı ve çevresinde sevilen bir öğrenci olan Ramazan Fırat’ın ölümünün ardından Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu internet sitesinden taziye mesajı yayınladı. Savcılık ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edilen Ramazan Fırat’ın cenazesi ailesi tarafından teslim alınarak memleketi Adıyaman’a götürüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

 

KAHTA’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Fırat’ın cenazesi, memleketi Adıyaman’ın Kahta İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ramazan Fırat, evinde bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. 3 üniversite öğrencisinin gözaltına alındığı olayın ardından Fırat’ın cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinin ardından yakınları tarafından memleketi Adıyaman’a getirildi. Son kez Bölükyayla Beldesi’ne getirilen cenaze yakınlarını gözyaşına boğuldu. Üniversite öğrencisi Ramazan Fırat’ın babası Abuzer, annesi Sabiha Fırat ve yakınları tabuta kapanarak gözyaşı döktü, ağıt yaktı.

ACILI ANNE FERYAT ETTİ

Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan anne Sabiha Fırat, "Bir hafta önce gitmişti. Kim niye yaptı, nasıl kıydı oğluma? Oğlumu bıçakla kuzu gibi kesen katillerinin asılmasını istiyorum" dedi. Yakınlarının teselli etmeye çalıştığı baba Abuzer Fırat ise oğlunu öldürenlerin bir an önce bulunmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Ramazan Fırat’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığına defnedildi. (Vahit İŞBAŞARAN - DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/130561213056123

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TRAKYADA YÜKSELEN TEHLİKEYE DİKKAT. DİKKAT. DİKKAT. - şeyh müslüm tuğ

  Milliyetçi kesimlerde pkk'ya yönelik nefretin tüm Kürtleri de kapsayacak boyutlara varması maalesef bu ülkede kanıksanan bir durum. Ancak bu konuda Trakya anlaşılmaz şekilde çok uç noktalara savrulmuş durumda. Son bir kaç yılda tanık olduğum bir çok olayda ırkçılığın ve nefretin bu boyutlara varması hem de barış sürecinin ilerlemesine, derinleşmesine zıt yönde gittikçe artması çok ilginç. Bu olay ırkçı bir nefret cinayeti ve ev arkadaşlarının sessizliği bu olayın arkasında çok güçlü ve çok yönlü faillerin bulunduğunu göstermekte. Toplumsal barış adına bu faillerin bulunması için işin içyüzünü sergileyecek doğru bakış açısıyla doğru sorular sorulmalı ve bütün karanlıklar aydınlatılmalı. Bu konuda medyaya çok iş düşmekte.

  "Ocak" sistemi kirli bir sistemdir - ron

  Türk milliyetçi terörü artık durmalı ve "ötekiler" bu saldırılar karşısında özsavunmasını geliştirmeli. On yıllardır batı illerinde okuyan " öteki" öğrencilere kan kusturan bu kirli, ırkçı, katil yapılanmaya derhal son verilmeli. Cemaatlerin genç nesiller üzerindeki etkisini kırmaya çalışan hükümet bu ırkçı, sözde "ocak" yapılanmasını engellemelidir. Liseden itibaren mafyavari yapılanmalarla siyasi taban kazanmaya çalışan "ırkçılara" devlet ne zaman "dur" diyecek? Yetiştirdikleri gençlere kin, öfke, ırkçılık aşılayan sistem son bulmalıdır. artık yeter!

  ilginç bir ifade - gundi ghandi

  Ev arkadaşlarının ifadesi ilginç. sabah kalktık bıçaklanmış olarak bulduk. Ev arkadaşları nereli acaba?