Üniversiteli kıza çıplak fotoğraflı şantaj

Üniversiteli kıza çıplak fotoğraflı şantaj
Üniversiteli kıza çıplak fotoğraflı şantaj
İnternetten tanıştığı bir kişinin kendisine çıplak fotoğraflarıyla santaj yaptığını belirten üniversite öğrencisi kız, polise başvurunca, emniyet sahte isim kullanan zanlıyı bulmak için araştırma başlattı.

RADİKAL - Üniversite öğrencisi Ö.D., 8 ay önce internet üzerinden tanıştığı bir kişiyle yazıştıktan sonra doğum gününde buluştu. Geceyi internetten tanıştığı kişiyle geçiren Ö.D., sahte isim kullandığı belirlenen kişinin bir süre sonra çıplak fotoğraflarıyla kendisine şantaj yaptığını öne sürerek polise başvurdu.

İfadesinde 8 ay yazıştığı kişi ile doğum günü gecesini birlikte geçirdiklerini anlatan Ö.D. şöyle dedi:

"Sosyal medya üzerinden tanıştığım kişiyle 7- 8 ay yazıştık. Daha sonra doğum günümde buluştuk. Bir akşam birlikte kalıp beraber olduk. Daha sonra bu kişi bana ait çıplak çekilmiş fotoğrafları gösterip başkaları ile para karşılığı birlikte olmamı isteyerek şantaj yaptı. Şikayetçiyim."

Olayla ilgili soruşturma başlatan Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Ö.D.'nin internet üzerinden tanıştığı ve çıplak fotoğraflarını çeken kişinin sahte isim kullandığını belirledi. Soruşturma sürüyor.
DHA-Engin ÖZMEN