Üniversiteliler, katledilen arkadaşları Dilay için yürüdü

Üniversiteliler, katledilen arkadaşları Dilay için yürüdü
Üniversiteliler, katledilen arkadaşları Dilay için yürüdü
Kendisine karşı karşılıksız aşk besleyen bir başka öğrenci tarafından hunharca öldürülen Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi Dilay Gül'ün arkadaşları protesto gösterisi yaptı.

BOLU – Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu yanında bulunan öğrenci yurtlarının önünde toplanan öğrenciler Dilay Gül'ün öldürülmesine tepki gösterdiler. Yakalarında Dilay Gül'ün fotoğrafının bulunduğu yaklaşık 500 öğrenci " Bugün de biz susarsak yarın hangimiz konuşacak", "Okumaya gelmişti ölmeye değil" yazılı siyah pankart ve "Dilay Gül'ler ölmesin kadına şiddete son", "Hayvanlığın lüzumu yok kadına şiddete hayır", "Sessiz kalmayın" yazılı dövizlerle olayın yaşandığı yere yürürken, " Kadın yaşam özgürlük" sloganları attılar. Öğrenciler, Dilay Gül'ün öldürüldüğü yere karanfiller bıraktılar.

Basın açıklamasını okuyan Gerede Meslek Yüksekokulu Öğrenci Temsilcisi Ahmet Saçak gece okuldan çıkan kız öğrencilerin sürekli taciz edildiğini belirterek, "Bizler öğrenim gördüğümüz bu ortamda güvenlik zafiyeti olduğunu düşünmekteyiz. Yaşanan dünkü olayda Mobese kameralarının olmaması, aydınlatma yetersizliği bariz şekilde görülmektedir. Ayrıca şahsi otomobilleriyle bayan arkadaşlarımıza tacizde bulunan, rahatsızlık veren sapık bir kitle de mevcuttur. Tüm bu şikayetlerin emniyet teşkilatına bildirilmesine rağmen hiçbir şey yapılmaması da ayrıca tartışma konusudur" dedi.

(Mutlu YUCA - Taner BAYAR / DHA)