Üniversiteliye 'çok tahrik edici bakıyorsun' soruşturması!

Üniversiteliye 'çok tahrik edici bakıyorsun' soruşturması!
Üniversiteliye 'çok tahrik edici bakıyorsun' soruşturması!
Marmara Üniversitesi'nde Erce Tilav adlı öğrenciye 'karşıt görüşlü öğrencileri bakışlarıyla tahrik etmek'ten soruşturma açıldı...

Radikal.com.tr - Marmara Üniversitesi'nde Bilim ve Felsefe Kulübü üyesi Erce Tilav adlı öğrenciye 'karşıt görüşlü öğrencileri bakışlarıyla tahrik etmek' suçlamasıyla soruşturma açıldı.
Tilav'a gönderilen tutanakta 'karşıt görüşlü öğrencilere tahrik edici bakışlarla bakmak' suçunu nasıl işlediğiyle ilgili bir açıklama yapılmazken, Tilav, "tahrik edici bakma" suçunun açıklanmasını talep ediyor!
Birgün gazetesinden Can Uğur'un haberine göre, tutanakta şunlar yazıyor, "22.04.2013 günü saat 11.00 civarlarında yemekhane önünde Felsefe ve Bilim Kulübü stant açmış olup standı açan öğrencilerden birisi olan Erce TİLAV (Müh. Fak.)  grup arkadaşlarıyla oturduğu sırada yoldan geçmekte olan karşıt gruba mensup Ömer Faruk KAÇAR, Kadir KARACA ve Kazım Umut GÜLLE isimli öğrencilere tahrik edici bir şekilde bakmıştır. Kendilerine bakıldığını gören öğrenciler de ne bakıyorsunuz demek suretiyle karşılık vermişler ve aralarında sözlü sataşma yaşanmıştır. Öğrenciler tarafımızca uyarıldıktan sonra bölgeden ayrılmışlardır."


  http://www.radikal.com.tr/1134516113451617

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Birde Bize Bak! - celal103

  Ne tahrikmis be Kardas durusun nasil ki? Karsit dediginiz fasistlemi onlar saldirgandir. Tahrike gerek yok.Ben insanim de yine "tahrik" le saldiriir.Gozunuzu seveyim.

  asparagas - egeli67

  Bence bu haber tamamen "show." Radikal, sabıkalı Birgün gazetesinin haberini sorgulamadan hem de kısaltarak vermekle iyi yapmıyor. Ortada soruşturma yok tutanak var. Tutanak da tarafların ifadelerinin yazıya geçirilmiş hali demek. Yani tahrik edici bakışların hedefindeki öğrenciler arkadaş bize fena baktı demiş, tutanağı yazan memur da yazıya dökmüş. Keşke tutanağın hepsini okuyabilseydik, sadece keskin bakışlı yenice meşhur Erce arkadaşın bakışlarıyla ilgili kısımdan haberimiz oluyor.

  Marmara Üniversitesi / Mezhep Üniversitesi - siradanbirisi

  Marmara Üniversitesinde zaten cemaatcilarda az degil. Dinciler özelikle teknik bölümleri ele almislar baskalarina yasam hakki vermiyorlar. Zaman gazetesinde yazar olarak ve Marmara Üniversitesinde Docent olarak calisan ibrahim Öztürk degilmiydi ögrencilere "benim ailemde alevi bayanlara o.... gözü ile bakarlar" diyen. Sasirmayalim. Artik her yer Fetullahin adamlariyle dolu. Ya namazini kilar zaman zaman tekbir getirirsin yada vatan hainisin.

  TÜBİTAK'a soralım - denizcikedi

  TÜBİTAK'ta bu işlerden anlayan kesin bulunur. Bu üniversite kıvama gelmiş. Artık "Künh-ül Ahbar" gibi eserlerin de okutulması lazım.

  Marmara üniversitesi - makul

  Marmara üniversitesi üniversite değildir. İçinde evrim karşıtlığı şeklindeki şarlatanlığın sözde bilimsel konferansını yapan, kabadayılıkta sınır tanımayan ve primitif faşist zihniyetiyle arzı endam eden dekanları barındıran, ters ters baktı diye öğrenciye soruşturma açan bir üniversite üniversite olmaktan ziyade basit bir çiftliktir o kadar. Rektörcüğüne ilan olunur.

  tanıdık - osmaniyettin

  aa bizim büloş da kadın milletvekilinin bakışlarından tahrik ve tahriş olmamış mıydı? ya bu aynı kafanın ürünü böyle bakışlarla bişiler oluyor bunlara, ya da vekilimde bakışla şehvet duyguları salgılatma, bu gençte de şiddeti kabadayılığı tetikleme gibi süper güçler var. MİT bunları iç ve dış tehlikelere karşı kullansa ya!

  Kim İnanır... - serseriser

  "Keskin bakış küpüne zarar" demiş atalarımız... Kadir İnanır Abi'mizi Allah korumuş... Akil olmasaydı müebbete giderdi...