Üniversiteye özel güvenlik yerine polis

Üniversiteye özel güvenlik yerine polis
Üniversiteye özel güvenlik yerine polis

Özel güvenlik , stadyum, spor salonları ve üniversite kampüslerinden çıkıyor. Bu yerlerde, güvenliği polis sağlayacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Üniversitelerimizde özel güvenlik yerine polislerimizin görev yapması gibi stadyumlarımız için de aynı şekilde bir düşüncemiz var” dedi. Atalay, birilerinin üniversite hayatını karıştırmasına meydan vermeyeceklerini de söyledi.
Başbakan Tayyip Erdoğan , ABD ’de yaptığı açıklamada, son günlerde futbolda yaşanan şiddetin anımsatılması üzerine, “Statlardan ve üniversiteden özel güvenliği çıkartacağız. Çünkü danışıklı dövüş oluyor” demişti. Başbakan Yardımcısı Atalay da dün yaptığı açıklamada konunun düzenleme değil, bir niyet olarak Bakanlar Kurulu’nda da gündeme geldiğini söyledi ve ekledi: “Hükümetimizin öyle bir niyeti var.”
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise “Stadyumlarda yaşanan bazı olaylarda özel güvenlik birimleriyle bazı gruplar arasında paralellikler olabileceği hususu dikkatimizi çekti” dedi. Uygulamayı yeni sezona yetiştirme yönünde bir hazırlıkları olacağını kaydeden Kılıç, “Hükümet kararları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın talimatları ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uygulamaya yönelik adımları çerçevesinde bu süreç şekillenecek” bilgisini verdi.