Üniversiteye özel güvenlik yerine polis

Üniversiteye özel güvenlik yerine polis
Üniversiteye özel güvenlik yerine polis

Özel güvenlik , stadyum, spor salonları ve üniversite kampüslerinden çıkıyor. Bu yerlerde, güvenliği polis sağlayacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Üniversitelerimizde özel güvenlik yerine polislerimizin görev yapması gibi stadyumlarımız için de aynı şekilde bir düşüncemiz var” dedi. Atalay, birilerinin üniversite hayatını karıştırmasına meydan vermeyeceklerini de söyledi.
Başbakan Tayyip Erdoğan , ABD ’de yaptığı açıklamada, son günlerde futbolda yaşanan şiddetin anımsatılması üzerine, “Statlardan ve üniversiteden özel güvenliği çıkartacağız. Çünkü danışıklı dövüş oluyor” demişti. Başbakan Yardımcısı Atalay da dün yaptığı açıklamada konunun düzenleme değil, bir niyet olarak Bakanlar Kurulu’nda da gündeme geldiğini söyledi ve ekledi: “Hükümetimizin öyle bir niyeti var.”
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise “Stadyumlarda yaşanan bazı olaylarda özel güvenlik birimleriyle bazı gruplar arasında paralellikler olabileceği hususu dikkatimizi çekti” dedi. Uygulamayı yeni sezona yetiştirme yönünde bir hazırlıkları olacağını kaydeden Kılıç, “Hükümet kararları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın talimatları ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uygulamaya yönelik adımları çerçevesinde bu süreç şekillenecek” bilgisini verdi.


  http://www.radikal.com.tr/113412711341277

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AYIP - eerrddeemm

  Orada çalışan özel güvenliklerin durumları hakkında ne bir yorum ne bir makale ,ne de bir tek Kelime dahi edilmemekte olup biz özel güvenlikler bununla ilgili rahatsızız,şimdiye kadar her olayda suçlu gösterilen bizler birimizin,değil hata h yapmasından hepimiz sorumlu tutulduk.kimse bizi adam yerine saymıyor 25bin çalışan insan var 3 sene çalışan insanlar var 8 sene çalışanlar var hiç bir hakkımız yoktu eğitimsiz diyorlar bizler gençliğimizi verdik şimdi kapı gösteriliyor ne isteniyor anlam veremiyoruz neden kimse bizi umursamıyor?Sırf kanunlara riayet ettiğimiz için mi umursanmıyoruz.Bu 25 bin insan işsiz kaldıgında ne yapacak?çete kurup birilerinin önünü mü kessinler ne isteniyor bizlerden? işimizi yapmadığımız söyleniyor ayıptır.stadın birine şişe düşüyor diye tümümüzü kapı dışarı edecekler memleketin her yanında bomba patlıyor ama tek bir polis bile sorumlu değil çok acı bir durum Allah'a şükür Müslümanız,Türk'üz bizler bu memleket için askerde çatışmış insanlarız bu bayrak için ölebilecek insanlarız .Şimdi bizleri işsiz bırakacaklara bir sorumuz var Siz bizlere ne yetki verdiniz de bizler kullanmadık?

  bu bomba başbakanın elinde patlar gibi görünüyor... - ozel guvenlik

  üniversitelerde polis görmeye tahammülü olmayan öğrencilerin içine polisleri sokun rahat rahat dövün tutuklayın biber gazlarını bol bol sıkın ki bitsin dış ülkelerden yine alırsınız nasıl olsa. özel güvenlik görevlileri öğrencilerle dost gibi arkadaş gibidir. daima her olayda arkadaşlarını ayırır gibi ayırırlar ve öğrencilere nazları geçer. öğrencilerinde bugüne kadar özel güvenlik görevlilerinden bi şikayetleri olmamıştır. başbakan polisleri üniversitelere sokarak yanlış bir adım atar hergün olay çıkar ve bunun önünü alamaz. işin bide şu tarafı varki şuan türkiye geneli 15000 civarında özel güvenlik görevlisi bu alanlarda görev yapmaktadır. bunların vebalini boynuna alan adam nasıl rahat eder anlamış değilim. allaha şükür zalimler içinde ölüm var ve fakirin mazlumun yetimin ahı kimsede kalmaz. başbakan deniz gezmişin kalesi sayılan üniversiteye polisi sokabilecekmi ilerde herkes görecek.

  - momentum

  Polisin hiç hevesli olduğunu sanmıyorum. Bir de oradan bakılmalı.

  bu kadarı da olmaz - siyah_kalem

  unıversıtelilerin her ifadesini sansürleyen hukumet buda yetmezmıs gibi . kampuslere polis karakolları kursunlar da diktadörlüklerini tam ilan etsinler.

  polis devleti istemiyoruz. - fkont

  Dün askerden muhtıra alan, polisten işkence gören, YÖK'e isyan edenler bugün bu kurumları ele geçirip onlara toz kondurmuyor yapın yapın devam edin ama size bir tavsiyem var dün nasıl bu kurumlar üzerinden size zulüm edenler olduysa yarın gene başka birileri aynı kurumları ele geçirip size daha beterini yapmayacağını kimse garanti edemez.

  Danışıklı değil gerçek dövüşün derdindeler. - NormalAdam

  Üniversitelerde ne şekilde bir danışıklı dövüş oluyor acaba, bir iki örnek verseler ya. Mesela protesto hakkını kullanan, muhalefet örneği sergileyen öğrencilere güzel vurulamıyor mu, iyi biber gazı sıkılamıyor mu nedir buralardaki sorun. Polis devleti deyince abartmışız gibi oluyor bir de.

  Üniversitede öğretim üyesiyim. - brandywine06

  Kesinlikle karşıyım. Polis şu anda çağrılınca geliyor ve geldiğinde ortalık yerle bir oluyor. Geçen hafta kampüse çağrılmadıklarından biber gazlarını dışarıdan attılar. Gene bir kişi başına gelen kapsülle yaralandı. Yani insanlar özellikle hedef alınarak bu kapsüller atılıyor. Neden daha önce kimse böyle yaralanmazdı da şimdi her polis müdahalesinde oluyor? Kampüste sürekli polis demek kampüsleri terörize etmektir. Eski polis olan güvenlik görevlileri bile diğerlerinden farklı davranıyor. Daha sert, kaba, şiddetle müdahale etme eğilimli oluyor. Bir de halen polis olan gelirse üniversitelerde olaylar bir gün bile durmaz.