Ünlü dövüşçüden öldüren diz

Ünlü dövüşçüden öldüren  diz
Ünlü dövüşçüden öldüren  diz
Dünyanın en önemli dövüş yıldızlarından biri olan ve 3 K-1 Ağır Sıklet şampiyonluğu bulunan Semmy Schilt, attığı diz darbesiyle çalışma arkadaşını öldürdü.


Cumartesi günü K-1'de Ağır Sıklet final müsabakasına çıkacak olan ünlü dövüşçü Semmy Schilt, hayatının en zor anlarını yaşıyor!..

Semmy Schilt, Romanya'da yaptığı çalışmalar sırasında antrenman maçında rakibi 24 yaşındaki Vitial Mitu'ya diz attı. Ancak diz darbesiyle sakatlanan Mitu hastaneye kaldırıldı.

Zaten sağlık sorunları yaşayan genç dövüşçünün 2 hafta sonra hastanede hayatını yitirdiği öğrenildi. Doktorlar yaptıkları açıklamada Semmy Schilt'ın attığı dizin ölümde rol oynadığı, ancak ölümün aslında sporcuda bulunan bir hastalıktan kaynaklandığı belirtildi.

Vital Mitu'nun ailesi ise yaptığı açıklamada bunun bir cinayet olmadığını belirtirken, oğulları için 'Huzur içinde yatsın' açıklamasında bulundu.

Ancak Semmy'nin, Vitali'nin ölümden kendisini sorumlu tuttuğu ve bunalıma girdiği konuşulurken; Cumartesi günü Japonya'da yapılacak K-1 Ağırsıklet finali öncesi ünlü dövüşçünün psikolog gözetiminde tutulduğu öğrenildi.