Ünlü iş kadınına sokak ortasında infaz

Ünlü iş kadınına sokak ortasında infaz
Ünlü iş kadınına sokak ortasında infaz
Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır dün akşam eşinin gözleri önünde kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vuruldu.

İSTANBUL - Dün saat 20.00 sıralarında Sarıyer'de eşiyle yürüyüş yaparken kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vurulan Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır, ağır yaralandı.

Sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından Yıldırır, Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Yıldırır, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yıldırır'ın eşi, yaşadığı şoku uzun süre atlatamadı. Yıldırır'ın hayatını kaybettiğinin duyulmasının ardından, hastanede bulunan yakınları derin üzüntüye boğuldu.

Olay sonrası kayıplara karışan Kemal Yıldırır ise Sarıyer Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekiplerince yakalandı.

Yapılan soruşturmada Kemal Yıldırır’ın yıllarca nakliyat işi yaptığı, araç sahibi ve uzun yol şoförü olduğu, İsviçre'de bir süre yaşadıktan sonra Türkiye 'ye kesin dönüş yaptığı da belirlendi. Kemal Yıldırır’ın, iki oğlunun evlerinde kaldığı belirlenen 77 yaşındaki eşi M.Y.’den boşanmak istemediği, barışmak için görüşmeye çalıştığı, gelini Yankı Özkan Yıldırır’ın da kayınpederi ile konuşarak, kayınvalidesinin kendisi ile konuşmak istemediğini söylediği öğrenildi. 

Bunun üzerine olaydan 1 gün önce bir tabanca temin eden Kemal Yıldırır, oğlunun gelini ile yaşadığı evin yakınına, Silivri’den kendi kullandığı otomobille geldi. Olay yerinden edinilen kamera görüntülerine göre 40 dakika gelini ve oğlunu bekledi. Gelinine 3 el ateş eden Kemal Yıldırır’a oğlu O.Y ve çevredekiler müdahale etti. Göğsünden bir kurşunla yaralanan Yankı Özkan Yıldırır, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Polisteki ifadesinde de Kemal Yıldırır’ın psikolojik rahatsızlık belirtileri gösterdiği öğrenildi. Cinayet sonrası şok yaşayan Yankı Özkan Yıldırır’ın, eşi O. Y. ile 3 yıl önce evlendikleri, çocuklarının olmadığı belirtildi.

Bu arada, Yankı Özkan Yıldırır'ın bazı yakınları da Kemal Yıldır'ın eşiyle arasının bozulmasından oğlu ile gelinini sorumlu tuttuğu için cinayeti işlemiş olabileceğini ileri sürdüler. Bu arada poliste işlemleri tamamlanan Kemal Yıldırır, adliyeye sevk edildi.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK
Yankı Özkan Yıldırır’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı morguna götürüldü. Yakınları tarafından alınan Yankı Özkan Yıldırır’ın cenazesi, yarın Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞİ VARDIHayatını kaybeden Yankı Özkan Yıldırır, Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştığı akaryakıt şirketinde önemli işlere imza atmıştı. Başarılı bir kadını olan Yıldırır, çalıştığı şirket adına çok sayıda ödül almış ve sorumluluk projelerine destek vermişti.

Yıldırır'ın şirketi adına aldığı en son ödüllerden biri 50 ülkeden 3 bin 300’ü aşkın çalışmanın katıldığı 10. Stevie International Business Awards olmuştu. Barselona’da düzenlenen törende Shell & Turcas’a yol emniyeti konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle “ Avrupa ’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde Bronz Stevie Ödülü verilmiş, ödülü, şirketi temsilen Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır almıştı.

Yıldırır yine son dönemde Shell Eco-marathon yarışması ile ödül almıştı. Proje halka ilişkiler alanındaki en iyi çalışmalardan biri seçilirken, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), gelecek için değer yaratan bu organizasyona katkıları nedeniyle Shell & Turcas’ı “Altın Pusula” ödülüne layık görmüştü.

Uzun yıllar Turkcell'in kurumsal iletişim departmanında çalışan Özkan Yıldırır Cağaloğlu Lisesi'nden mezun oldu. Yıldırır buradan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi'ni bitirdi. (DHA)