Ünlü işadamından kadın bakıcıya demir çubukla dayak

Ünlü işadamından kadın bakıcıya demir çubukla dayak
Ünlü işadamından kadın bakıcıya demir çubukla dayak
Tanınmış işadamının 5 yaşındaki kızına bakmak için işe başlayan Özbek kadın bakıcı, N.G. adlı işadamı tarafından demir çubukla dövüldüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. Vücuttaki darba bağlı morluklar ve hastane raporu kadını doğruluyor.

İSTANBUL -  İşadamı N. G.'nin 5 yaşındaki kızına bakıcılık yapan Özbekistan uyruklu Dilnoza İsmatova (32) bakıcılık yaptığı evde işadamı tarafından demir çubukla dövüldüğünü, darbelerin kollar ve kalçasında kırıklar oluşturduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

"ÇOCUĞUM KAÇIRILDI" İHBARI 

Olay, işadamının polise "çocuğum kaçırıldı" şeklindeki başvurusu üzerine ortaya çıktı. İhbarın yapıldığı eve giden polis, kaçırıldığı ileri sürülen çocuğu da, çocuğun babası tarafından demir çubukla dövülen yaralı kadını da aynı evde buldu. 

10 GÜN ÖNCE İŞE BAŞLADI
 

Edinilen bilgiye göre Dilnoza İsmatova adlı kadın , bir inşaat şirketinin yönetim kurulu başkanı olan N. G. ve eşi M.G.'nin 5 yaşındaki kızlarına gündüzleri refakat etmesi için 10 gün önce işe başladı.

EVİ ARADILAR KİMSE YOKTU 

Önceki gün dışarda buluşan çift, evlerini telefonla aradı ancak yanıt alamadı. Bakıcı kadının cep telefonuna da uluşamayan ailenin endişesi arttı.

BAKTIĞI ÇOCUKLA DIŞARI ÇIKAN KADINA SONUNDA ULAŞILDI 

Sonunda telefonla ulaşılan bakıcı kadın hemen eve çağrıldı. N.G., iddiaya göre kızıyla birlikte eve gelen Dilnoza İsmatova'yı demir çubukla döverek darp etti.

KADININ VÜCUDUNDA KIRIKLAR TESPİT EDİLDİ. İŞADAMI DA KADINDAN ŞİKAYETÇİ OLDU 

Ambulansla hastaneye kaldırılan İsmatova'nın iki kolu ve kalça kemiğinde kırıkların olduğu ortaya çıktı. İfadesinin alınması için karakola getirilen N.G. de kadın bakıcı hakkında ' çocuk kaçırma ve alıkoyma' suçundan şikâyetçi oldu. İşadamı karakolda alınan ifadesinin ardından savcının talimatıyla serbest kaldı.
Dilnoza İsmatova da hastanede polise verdiği ifadede, üniversite mezunu, evli ve 3 çocuk annesi olduğunu, N.G ve M.G adlı çiftinin 5 yaşındaki kızlarına bakması konusunda anlaştıklarını, ailenin kendisine sigorta yapacağını ve çalışma izni çıkartacağını söylediğini ileri sürdü.

YAŞADIKLARINI MİKROFONA DA ANLATTI 
Gündüzleri çiftin kızlarına bakıp bir kısım ev işlerine yardım ederek çalıştığını söyleyen İsmatova, 3 Ağustos 2014 günü yaşadıklarını şöyle anlattı: “Eve gittiğimde N. G. ve M. G. çifti kahvaltı yapıyordu. Sonra evden ayrıldılar. 18.30'a kadar çocukla ilgilendim. Oyunlar oynadık. M.G. beni arayarak 20.30'a kadar eve dönmeyeceğini söyledi ve telefonu kapattı. Ancak o gün Özbekistan'a dönecek olan bir arkadaşımla buluşup ona olan borcumu ödemem gerekiyordu. Bunu hanıma söyleyemeden kapattı. Kontörüm olmadığı için de onu arayıp izin isteyemedim. Çocuğu da evde tek başına bırakmamak için onu da alıp arkadaşımla Fikirtepe'de buluşmaya gittim. Borcumu verdikten sonra çocuğun tuvaleti geldiği için kaldığım eve de yakın olduğumuz için eve gittik. Ona bir şeyler yedirdim. Bu sırada M.G beni telefonla aradı. Ona durumu anlattım. Gecikmeden gelmemi söyledi. Taksiye binerek eve gittik. Eve girdiğimde N.G. açıklama yapmama fırsat vermeden elindeki demir bir çubukla bana vurmaya başladı. Ben defalarca kötü bir niyetim olmadığını, kızlarına asla zarar vermeyeceğimi söylememe rağmen vücudumun çeşitli yerlerine demir çubuk, yumruk ve tekme ile durmadan vurdu, hakaret etti. Beni eve gelen polisler kurtardı. 112 Hızır Acil Ekibi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Burada başımdan yaralandığımı, her iki kolumda da kırıklar olduğunu, kalça kemiğimin kırıldığını, vücudumun birçok yerinde morluklar ve darp izlerinin olduğunu öğrendim."

KARAKOLDA FENALAŞTI 

Dilnoza İsmatova, polis merkezindeki ifade tutanaklarını almak için Göztepe polis merkezine geldi. Burada bulunan belgelerini alan Dilnoza, tekrar fenalaşarak Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'ne kaldırıldı. (Ramazan Eğri/DHA)